Könyvek árusításával mennyi haszonra lehet szert tenni egy év alatt?
Minden üzlet sikeressége azon múlik, hogy mennyire ismered az adott piacot, a terméked iránti igényeket és hogyan tudod azt gerjeszteni, meglovagolni. Akinek sikerül jól csinálnia, az akár sikeres is lehet benne. Aki nem tudja elég jól csinálni, hogy jövedelmezzen számára az üzlet, annak nem sikerül.
Általában olyan üzletbe érdemes belevágni, amiben van kellő piac és termék ismereted, hogy a kockázatokat és rizikókat mérlegelni tudd. Ha csak érdekel a terület, akkor inkább menj el alkalmazottnak egy ilyen területen működő boltba, hogy megismerd az üzlet belső működését, miközben havi bért kapsz érte, hogy tapasztalatokat szerzel. Aztán, ha benne dolgozva ellested az üzlet működésének titkait, utána lehet érdemes megpróbálkozni vele, hogy neked is menne, vagy sem.
Azért az, hogy van néhány száz, vagy néhány ezer ember, aki néhány tucat könyv helyett akár többszáz könyvet is megvesz, messze nem valószínű, hogy kompenzálja azt, hogy több tíz-százezer ember helyett jó ha néhány ember megvesz könyveket.
Ma Magyarországon amelyik könyv 10 ezer példányban elkel már bőven sikernek számít.
A hivatalos adatok szerint utoljára 1992-ben volt 10 ezer a könyvek átlagos példányszáma (a korábbi 12-15 ezer után) és azóta néha fellendülőbb hullámzással 1900-2300 példányra állt be az összes kiadott könyv átlag példányszáma.
Az se mindegy, milyen szempontból vizsgáljuk a kérdést. A szerzőknek kb. évente 1-1 könyve tud megjelenni és csak a saját könyveikből képesek bevételt csinálni. A kiadóknak több/sok szerzőjük van, ezek együtt csinálnak jobb/rosszabb bevételeket. Az egyes könyvesboltok több kiadó könyveit árulják, de jobban ki vannak szolgáltatva a bolt környezete által meghatározott közönségnek. Ha valahol nagyon nem megy a könyv kereskedelem, előbb-utóbb bezár a könyvesbolt, mert nem éri meg nekik. Egy könyvesbolt láncnak több különböző területen vannak üzletei, így a lánc egésze szempontjából kevésbé meghatározó az egyes boltok közönségének limitáltsága, viszont a lánc egészét kevésbé hatja, hogy az egyes boltok forgalmát hogyan érinti a bolt környezete, stb. Nem utolsó sorban a láncok és a kiadók is versenyeznek a boltokkal a saját weboldalaikkal.
Pl. egy csomó weboldalon olcsóbban megkapod a könyveket, mint a boltban (online kedvezmény). Minek vennéd meg a boltban, ha ott drágább, mint a boltban és ugyanazt a terméket kapod meg?
Szakmai könyvek, egyetemi könyvek szép áron mennek!
Hozá kell juss a könyvtárak példányaihoz, de ugyebár ami jól megy az legtöbbször illegál...
Ajánlom az orvosi szakirodalom témáit!
Hát egyszer látogass el Budapestre, a Széchenyi könyvtárba.
Rádférne, hogy sokminent láss / megérts.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!