Megéri manapság saját edzőtermet nyitni? Meg lehet belőle gazdagodni?
"Megéri manapság saját edzőtermet nyitni?"
Nem.
"Meg lehet belőle gazdagodni?"
Aki ilyet komolyan megkérdez, az sajnos semmiből nem fog tudni meggazdagodni.
1. Jelenleg gazdasági válság van, ami csak fokozódni fog.
2.Nem látok rá túl nagy esélyt, hogy bárhol az országban, akkora hiány lenne konditeremből, hogy százával mennének hozzád a vendégek, és milliókat kaszálnál minden hónapban.
"Megéri manapság saját edzőtermet nyitni?"
Megérheti, ha jól csinálod.
"Meg lehet belőle gazdagodni?"
Azt azért nem nagyon.
Az eldöntendő kérdésekkel az a baj, hogy csak igen/nem választ lehet rájuk adni, miközben a lényeg általában az szokott lenni, hogy HOGYAN?????
Edzőtermet nyitni és üzemeltetni máskor és most is ugyanúgy lehet nyereségesen is, meg veszteségesen is. Mivel mindkettő ugyanúgy edzőterem, a kettő közti különbség nem azon múlik, hogy edzőterem vagy sem, hanem hogyan csinálják. A sikeres edzőterem nem azért sikeres, mert edzőterem és amelyik becsődöl, az sem azért teszi, mert edzőterem. Ahogy a mondás tartja, az ördög mindig a részletekben lakozik.
Amikor nincs válság, jól áll a gazdaság, a mostaninál jobban el vannak eresztve az emberek pénzzel, akkor sokkal könnyebb vállalkozni. Ha viszonylag sok a pénz a gazdaságban, viszonylag jól élnek az emberek, akkor többen és többet költenek, így a nagyobb keresletből minden piaci szereplőnek jobban jut.
Egy válság idején, amikor mindennek az ára felmegy, mindenre egyre kevesebb pénze van az embereknek, egyre több bizonytalanságra kell felkészülniük, egyre jobban megnézi mindenki, hogy mire és mennyit költ. Ahogy már írta más is, még a jobb módúak is jobban beosztják a pénzt és jobban visszafogják a költségeiket. Ilyen gazdasági helyzetben az addig sikeresen működő vállalkozásoknak is nehezebb, rosszabbul megy az üzlet, sőt akár csődbe is mehetnek miatta.
Aki jobban ért az üzlethez, jobb döntéseket tud hozni, ügyesebben reagál a körülményekre, annak könnyebben sikerülhet átvészelnie a gazdasági nehézségeket. Akinek kevesebb az üzleti tapasztalata, kevésbé tud sikeres üzleti döntéseket hozni, azoknak kevésbé megy jól az üzlete. Válság helyzetben a kettő közti különbségek még jobban kiéleződnek, mert ezeken a döntéseken akár nagyon súlyos összegek és a cégek bezárása is múlhat.
Egy új cég (vagy épp edzőterem) felfuttatása általában hosszabb ideig tart, mert fokozatosan tudod csak felépíteni az ismertségét, odaszoktatni az embereket. Addig csak tolod bele a pénzt és dolgozol rajta, hogy majd egyszer megtérüljön. Viszont, válság idején vállalkozást indítani olyan, mint szilát hordani hegynek felfelé. Nem lehetetlen, de nem biztos, hogy érdemes.
Ha már van vállalkozási tapasztalatod, jók a gazdasági ismereteid, üzleti képességeid, akkor akár sikerrel is járhatsz - de akkor nem itt és nem így tennéd fel a kérdésed. Ha viszont nincs üzleti tapasztalatod, akkor nem egy történelmi léptékű válság idején kéne vállalkozást indítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!