Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerülhet egy saját...

Mennyibe kerülhet egy saját vállalkozás létrehozása? Pl szépségszalon, cukrászda, taxis vállalkozás. Tudom erre nem lehet konkrét választ adni de csak úgy megközelíthetőleg mennyire számítsak?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Néhány millió forintra. 5-10 között kezdetnek. Aztán ha azt akarod, hogy ez meg is térüljön, még Kb. ugyan ennyit a fejlődésre, és reklámokra.
2022. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Maga a vállalkozás indítás adminisztrációja nem feltétlenül költséges. Vállalkozási formától függően akár ingyenes is lehet. Viszont mindenképp érdemes azzal kezdeni, hogy elmész egy könyvelőhöz (óránként/alkalmanként 10-30 ezerért) és átbeszéled vele, hogy milyen helyzetből indulva, milyen induló eszköz és vagyon állománnyal vágnál bele, milyen üzleti modellel és milyen várható bevételi tervekkel. Ő majd megmondja, hogy ehhez milyen vállalkozási formát érdemes választanod és annak milyen indulási, illetve havi költségei vannak.


Az se mindegy, hogy a kérdésed mire vonatkozik. A vállalkozás összes költségére kíváncsi vagy, vagy csak az indulás adminisztrációs költségeire?


A 3 példád és azok költség vonzatai is extrém módon eltérnek egymástól.


Taxisként nem kell üzlethelységet bérelned, nem kell cég arculatot felépítened, saját magadat reklámoznod (bár ez utóbbi segíthet azért). Viszont fizetned kell a taxi engedélyért, taxizáshoz megfelelő biztosításért, előírt feltételeknek megfelelő kocsidnak kell lennie, fizetned kell a sárgításért+megfelelő jelzések felhelyezéséért, taxióráért, taxidroszt használati jogért, kártyás terminál használatért. Ha valamelyik taxi társasághoz csatlakozol, akkor nekik tagdíjat kell fizetned, hogy fuvarokat közvetítsenek, valószínűleg külön fizetned kell nekik a céges névjegyért és egyéb reklám anyagokért is.

Mindezt azon felül, hogy a vállalkozásodnak megfelelő adókat, járulékokat és egyéb díjakat befzieted.

Mivel a taxisok maradhatnak KATA egyéni vállalkozók, nekik havi 50e fix adójuk van, ezen felül évi 50e iparűzési adó (Budapesten, más településeken eltérhet a mértéke) és évi 5e minden cég számára kötelező kamarai hozzájárulás. Ezzel évi max 18 milliót kereshetnek bármilyen további extra nélkül és még könyvelőt sem kötelező alkalmazniuk.

Ha más vállalkozási formában űzik, akkor teljesen más (sokkal kedvezőtlenebb) a költségek alakulása.


Szépségszalon és cukrászda klasszikusan üzlethelységet igényel, ami vagy saját, vagy béreled. Mindkettő igényel alap berendezési tárgyakat (asztal, székek, stb), de eltérő mennyiségben. Mindkettőhöz kellenek különféle alapanyagok. Cukrászat esetén ezek jóval rövidebb lejáratú, romlandóbb termékek, vagyis lejárat előtt fel kell használni és ki kell árusítani őket, hogy ne vesszen kárba és ne veszteséget termeljen.


A szépségszalon is lehet valamennyire munkaeszköz igényes, de valószínűleg nem annyira költséges, mint a cukrászat, ahova sok drága gép kellhet, amik akár sok milliós egyenkénti költséget is jelenthetnek.


Szépségszalon helyett járhatsz ki vendégek lakására is. Ekkor az üzlethelységen spórolhatsz, de akkor az időd, energiád darabolódik fel sokkal jobban, mintha egész nap egy helyen vagy és ők jönnek hozzád időpontokra.

Cukrászatot indíthatsz otthon sütve a termékeket kávézóknak kiszállítva, vagy webshopban értékesítve, így üzlethelység nem feltétlenül szükséges, de emiatt a forgalmad is nagyon máshogyan alakul, amit mérlegelned kell, hogy megéri-e. Főleg, mivel egy átlag otthoni konyha nem feltétlenül alkalmas komoly mennyiségű rendelés kiszolgálására - és az ÁNTSZ ellenőrzéseken sem biztos, hogy átmegy vele egy vállalkozás.

2022. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es, köszönöm a válaszod, mostanában fodrásszalon nyitásán gondolkodom, viszont mindenkitől azt kapom hogy felelseges ilyenbe belekezdeni a válság miatt,de ha belegondolunk évek óta gazdasági válság van, még is rengeteg fodrászat üzemel jó bevétellel.
2022. okt. 8. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Az hogy rengeteg fodrászat működik, nem jelenti feltétlenül azt, hogy jó a bevételük is. A jó bevétel meg nem jelenti azt, hogy nyereséget is termel.


A bevétel csak annyit jelent, hogy mennyi pénzt jön be a cégbe. Ebből le kell vonni a kiadásokat. Ez a mérleg mutatja meg, hogy mennyi nyereséget termel a cég.

Ha több a kiadás, mint a bevétel, akkor a cég veszteséges, még akkor is, ha rengeteg pénz jön be - mert még mindig többet költ a cég, mint amennyit képes megtermelni.


Mivel a rezsi díjak (főleg gáz, villany, víz) most folyamatosan nőnek, ezek egyre nagyobb és egyre inkább előre megjósolhatatlan mértékű kiadást jelentenek a fodrászat számára különösen, mivel az áramot és a vizet fokozottan használja.


Mindeközben az embereknek egyre kevesebb pénze van, egyre több kiadásra. Egyre jobban megnézik, hogy mire költenek és mennyit. Az egyre jellemzőbb home office is egyre jobban arra terelheti az embereket, hogy a szépségszalonra kevesebbet költsenek, ha úgyse mozdulnak ki…


A már meglévő fodrászatoknak valószínűleg már van kialakult vendégköre - ami a fentiek miatt valószínűleg apadni kezdett. És többé kevésbé jól működő szokásaik, rutinjuk, stb. Arról nem is beszélve, hogy meg van az üzlethelyiség, arculat, berendezés, eszközök, dekoráció, minden. “Csak” üzemeltetni kell már.


Egy most induló szalonnal rengeteg induló költség van, ami komoly anyagi befektetést igényel, amit szintén ki kell termelned a bevételekből. Emiatt az első 2-4 évben a legtöbb vállalkozás semmi hasznot nem termel, csak visszatermeli azt, amit az induláskor beletettél, hogy legyen hol és mivel dolgozni és hogy megismerjék, odaszokjanak a vendégek.

Azután, hogy találtál egy helyet, be kell rendezned, dekorálni, felszerelni, hogy a munkára alkalmas legyen, szívesen járjanak oda a vendégek, aztán be kell hirdetni, hogy tudjanak róla, odaszokjanak.


Viszont azzal, hogy nyitsz egy új boltot nem lesz hirtelen egy csomó új ember, aki addig nem járt fodrászhoz. Vagyis más fodrászatok forgalmát rontva tudsz csak új boltot nyitni. Ha sikerül átcsábítani az ügyfeleket.

2022. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először mindenképp érdemesebb beszállni egy már létező fodrászatba, ahol nem neked kell nulláról mindent felépíteni, hanem más már megtette ezt. Ilyen helyen nem te hozod a döntéseket, nem tiéd az összes bevétel, viszont cserébe a problémákat se mind neked kell egyedül megoldani és a tudást, tapasztalatot se neked kell mind behozni, amivel még nem rendelkezel. Lehet, hogy más se csinálja sokkal jobban, mint te csinálnád, de valószínű, hogy legalább néhány olyan tapasztalattal több van neki, mint neked, amivel a te indulásodat megkönnyítheti.
2022. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!