Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldi céghez történő...

Külföldi céghez történő remote munkavégzésnek (informatika) mi a menete?

Figyelt kérdés

Informatikában dolgozok programozóként. Mivel hazai cégeknél dolgozva is itthonról megy a munka, néha átfut az agyamon a külföldi (= itthon nem bejegyzett, nálunk telephellyel nem rendelkező) céghez való bedolgozás. Viszont semmi tapasztalatom és információm a dologgal kapcsolatban, van valaki, aki tudja, hogyan megy ez? Ilyesmi kérdések merülnek fel bennem:


- Természetes személyként is tudnak foglalkoztatni, vagy valami céget kell alapítanom?

- Ha utóbbi, milyet érdemes? Természetesen minimális költségű és adminisztrációjúra lenne szükségem, 0 kockázattal, hiszen mindösszesen a munkaszerződésemhez lenne rá szükségem. Egy ilyen cégnek jellemzően milyen költségei vannak? Sok az adminisztráció? Egy cégvezetéssel foglalkozó arcot érdemes megkérni, hogy intézze (feltételezem alkalomszerűen) a vonatkozó ügyeket, vagy ez nem olyan komoly, és ezt én is meg tudom csinálni? (A legjobb az lenne, ha nem kéne cégként megjelennem, mert utálnék ezzel foglalkozni, és ezt leszámítva természetesen semmi szükségem nem lenne rá...)

- Adózni hogyan kell? Az idegen országnak is, meg itthon is, vagy csak itthon fizetem az adót? Az adót a kapott összeg nagysága határozza meg, vagy van valami extra költség? Tudni szeretném legalább kilóra, hogy a nekem átutalt összegből mennyi marad meg végül a zsebemben. Ha mondjuk a hrportal-on lévő bérkalkulátorral ezt kiszámolom (brutto -> netto), akkor az továbbra is érvényes lesz ilyen jellegű külföldi munkavégzés esetén is?

- Cafeteria, egészségbiztosítás gondolom nincs ilyen esetekben. Vagy szoktak adni, van rá lehetőség?

- Bármi érdemleges, amire nem gondolok?

- Mik az általános tapasztalatok? Érdemes ilyennel foglalkozni, vagy túlontúl macerás, és a végére esetleg nem sokkal több marad, mintha egy itthoni cégnél dolgoznék? Összességében megéri a plusz cécót, vagy túl sok kényelmetlenség és nehézkesség a hozadékhoz képest?


Köszi előre is, ha bárkinek van infója a témáról!



2022. júl. 21. 08:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben az alkalmazotti jogviszony nem játszik. Vállalkozó kell, hogy legyél. Ez egészen mostanáig tipikusan azt jelentette, hogy KATA. Most viszont már csak az átalányadó marad, ami viszont annyiból jó, hogy másodállásban nincs járulékminimum.

Egyébként annyi, hogy megkapod a megbízást, megcsinálod, leszámlázod a cégnek, itthon leadózod és csókolom.

2022. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!