Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Olvastam egy vállalkozókkal...

Olvastam egy vállalkozókkal kapcsolatos könyvet, és ez az ötletem támadt, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Szóval alapítok egy céget. Nagy mennyiségben mondjuk órákat vásárolok, haverom külföldi cégétől, készpénzre. Az órákat eladom egy újabb cégnek, aki értékesíti ezeket. Akkor az Áfát visszaigényelhetem?
2022. ápr. 7. 21:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk 100 milliós összegben veszek órákat, azokat továbbadom külföldre egy másik cégnek, ugyanennyiért, akkor vissza lehet a 25 millió áfát igényelni? Mindezt ha készpénzben csinálom.
2022. ápr. 7. 22:14
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan milyen könyvet is olvastál? 🤔
2022. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem még olvasgass egy pár könyvet, mielőtt nekiállsz "vállalkozni".
2022. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szóval ez ma már nem lehetséges?


Kettes, miért?

2022. ápr. 7. 22:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak ma, hanem ezzel a módszerrel, ahogy te leírtad soha nem volt lehetséges. Az áfacsalás picit másképp ment/megy.
2022. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hogyan működött? Pedig Dunaszerdahelyen így csinálták, a könyv alapján legalábbis.
2022. ápr. 7. 23:35
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértetted a könyvet. Ha külföldről veszel órát, akkor azon nincs áfa. Ha harmadik országból veszed, akkor a vámeljáráskor megfizeted az áfát, amit vissza lehet kérni, de akkor nullán leszel vele. Ha eladod áfát fizetsz, ha külföldre adod el, akkor áfa nélkül adod. Hol csapódik le az áfa?
2022. ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem létezett óra. papíron létezett csak minden.


Én csak ilyen viccesen írtam ki a kérdést :D. Nyilván nem akarok ilyet csinálni. De nagyon érdekel, hogy mennek ma, meg régen hogy mentek ezek a dolgok. A könyv írja amúgy, hogy 2012ben vége lett ennek, mert akkor korlátozták a cégek közti készpénzes fizetést.


Aztán hátha hozzáértők itt írnak ilyeneket talán.

2022. ápr. 7. 23:50
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelmű volt, hogy csak papíron léteztek. De szerintem rosszul írtad le a sztorit. És az is lejött, hogy csak poénkérdés, nyilván ilyet senki nem akar csinálni :)

Jelenleg 1,5 millió forint a cégek közti készpénzes limit havonta, szerződésenként. Nem mondom, hogy nem lehet kijátszani, de megnehezíti a fentebb említett dolgokat.

Az áfarészre visszatérve kb az a lényeg, hogy mindig van legalább egy "eldobós" cég, ahol lecsapódik a be nem fizetett adó.

2022. ápr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű példán keresztül bemutatva a konstrukció így nézett ki: ... alapított egy céget, ami fiktív adás-vételeket bonyolított le. Például papíron akár egymillióeurós (akkor még többtízmillió koronás) nagyságrendben gyűrűket vásárolt, amiért szintén csak papíron kifizette az eladónak a vételár és a húsz százalék körüli adó összegét. A gyűrűket aztán eladta egy külföldi cégnek, minek következtében jogosulttá vált az adó visszaigénylésére is azt ugyanis mindig csak a láncolat utolsó tagja, a végfelhasználó köteles kifizetni. Ekkor... cége adó-visszaigénylési kérvényt nyújtott be a nagy...i adóhivatalba, és az intézmény az igazgatónő asszisztálásával át is utalta a kérvényezett összeget, ami rendre több millió korona - több százezezer euró - volt.

A pofonegyszerű konstrukció hatékonyságát egyrészt maga az adóhivatal igazgatónője biztosította, de elsősorban a rendszer hiányosságai tették lehetővé. Akkoriban ugyanis egy cég bármekkora összeget kifizethetett egy másik cégnek készpénzben. Ezáltal a hivatalos számlákon - amik alapján az adót visszaigényelték - gigantikus összegek szerepeltek, miközben a valóságban egy cent sem cserélt gazdát, és az ügylet teljesen fiktív volt. A '90-es években elkövetett számla- és biztosítási csalások ideje lejárt, a védelmi pénzek elapadtak, a stafétát az efféle adócsalások vették át. A bűnszervezet már nem a vállalatokat vagy a biztosítókat károsította meg, nem a kisvállalkozókat zsarolta, hanem

mindannyiunk zsebéből vette ki az utólag felbecsülhetetlen mennyiségű pénzt. Ami még ennél is sokkolóbb, hogy a törvényhozás csak 2012-ben korlátozta a cégek közti készpénzes fizetést. Amig az ügyleteket nem kellett banki átutalásokkal végrehajtani, a pénzmozgás bemondásra működhetett. Nem volt ez más, mint az államkassza módszeres kirablása. A bűnbanda tagjai ekkor még a saját cégeik nevében lopták meg a rendszert - pontosabban az adófizetőket, amit az hivatali vezetővel ápolt közeli kapcsolat tett lehetővé. Persze előfordult, hogy ügyleteik gyanússá váltak, és ellenőrzést küldtek ki rájuk, erről azonban mindig előre értesültek. Mire az ellenőrök kiértek, előkészítették kasszát, a könyvelést és az árut is, a kontroll pedig soha nem talált semmilyen hiányosságot. Mivel a felállás működőképesnek bizonyult, a csoport számos tagja cégeket alapított, és nagyban kezdték el művelni a csalást.

A profit szétosztása egyszerű képlet alapján zajlott: kb harminc százalék S L-hoz és a maffia közös kasszájába vándorolt, tíz százalékot kapott a R által biztosított rendőrségi kapcsolat, tíz százalékot tett zsebre a m-i adóhivatal igazgatónője a pénz felét pedig azok tarthatták meg, akik nevén a cégek működtek. A csoport így havi jelleggel többmillió koronás - százezereurós nagyságrendű nyereségre tett szert. A „kaszálás” majdnem egy

évtizeden keresztül zavartalanul működött, és nem csak a nagym-i adóhivatalon keresztül.


Itt van a könyvből a történet :)

2022. ápr. 8. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!