Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozási formában...

Milyen vállalkozási formában kéne ezt csinálnom?

Figyelt kérdés

Dekorációs dolgokat, díszeket készítek hobbi szinten.

Van egy főállásom, de nagyon bizonytalan ez a munka, és kisgyermekes egyedülálló anyukaként nehéz lesz találnom, illetve sokat betegeskedik a gyerekem is, így arra gondoltam, hogy a hobbimból csinálnék egy rendes főállást magamnak itthon. Volt már sok eladásom, de persze nem ebből éltünk eddig. Nemtudom, hogy mennyire lesz jövedelmező, de nem ringatok hiú ábrándokat. Kezdetben, ha havi 20 napon csinálnám 8 órában, szerintem max. 250 ezret tudnék összeszedni az eladásaimból, és levonom a minimum 50ezer anyagköltséget a következő eladásaimhoz...

Tehát olyan vállalkozási formát keresek, ami megérné nekem? Kata? Vagy sima egyéni vállalkozó? Tud valaki segíteni?

Tehát


2022. márc. 22. 22:55
 1/6 A kérdező kommentje:

-tehát


Hogyan és miként vágjak bele?

2022. márc. 22. 22:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Menj el egy könyvelőhöz tanácsadásra. De nem biztos, higy ilyen alacsony bevétel/költség arnnyal megérné ebből főállást csinálni.

Inkább csináld főállás mellett még egy darabig hivatalosan, kétmilliós bevételig tudod adómentesen csinálni. Aztán ha kinövi magát, akkor lehetne belőle főállás.

2022. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És hogyan kell "hivatalosan" csinálni? Mármint hol és mit kell intéznem, hogy mellékállásként hivatalos legyen és ne "feketén"?
2022. márc. 22. 23:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Keress normális munkahelyet, ha bizonytalan mert főállásban ezt jó eséllyel ilyen mértékű bevétellel, nem fogja megérni csinálni kezdetben biztosan. + ha megszűnik a munkahelyed a vállalkozást is szüneteltetned kell miatta.


Kezdetben adószámos magánszemélyként is csinálhatod, amíg felméred a piacot, hogy egyáltalán mekkora az igény rá.


Mellette meg akár munkanélkülire is elmehetsz ha jogosult vagy 1-3 hónap álláskeresési járadékra.


1 hónap aktív álláskeresőként van lehetőséged becsatlakozni vállalkozás indítási programba, ha azon megfelelsz igényelhetsz 6 hónapig bér-és járulékköltség támogatást.


Így a jövedelmed független tud maradni a tényleges bevételtől.

Az idő alatt fel tudod mérni, megéri e ezt egyáltalán csinálni, vagy keresni kell más megélhetési forrást.


A 2 milliós vissza nem térítendő tőketámogatást azért nem mondom, mert annak 2 év a kötelező fenntartási időszaka főállásban.


Adózásban attól függ, Neked ilyen egyéni lehetőségeid vannak.

pl. szja - esetleges szocho kedvezmények, ha a vállalkozás pl. nem a Te neved alatt fut, hanem olyan családtag a vállalkozó mellékállásban, átalányadózóként, aki stabilabb munkahellyel bír, Te pedig esetleg támogatott alkalmazott - mennyire használhatók ki, egy Katahoz képest.

2022. márc. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“Kezdetben, ha havi 20 napon csinálnám 8 órában, szerintem max. 250 ezret tudnék összeszedni az eladásaimból, és levonom a minimum 50ezer anyagköltséget a következő eladásaimhoz... “


Szinte kizártnak tartom, hogy ebből ennyi bevételed legyen, pláne kezdetben

2022. márc. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is kizártnak tartom, ráadásul az ilyen jellegű vállalkozások nagyon ritkán állnak meg napi 8 órában.
2022. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!