Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy Kft esetében az "Adózott...

Egy Kft esetében az "Adózott eredmény" mit jelent? Mármint gyakorlatilag, amikor 160 millió a nettó árbevétel és 2 millió alatt van az adózott eredmény?

Figyelt kérdés

Nem az érthetetlen jogi kifejezésre vagyok kíváncsi, hanem a gyakorlati megfogalmazásra. Létszám 12 fő, 160 millió a nettó árbevétel és 2 millió alatt az adózott eredmény.

Most akkor 2 millió Ft adót fizetett a cég az államnak, vagy ennyi volt a nyereségük, egyéb?


2022. jan. 27. 17:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#10 Valóban nem tudok, de magánszemélyként ingatlannal üzletelek, és évente 50 % tiszta nyereségem van, és mindenki azzal jön, hogy miért nem csinálsz egy kft-t? - Tényleg nem értem mi értelme lenne.
2022. jan. 28. 17:29
 12/13 anonim ***** válasza:

Na de várj, oké, hogy 2 millió az adózott eredmény, de akié a cég lehet ad magának brutto 800 ezres fizetést meg lízingel egy kocsit havi x ezerért plusz amit lehet vesz cégre (telefon, laptop, számítógép stb) és még ezen felül van 2M forintja, szóval ennyiből nem lehet tudni.

Az is lehet (mivel nem tudjuk milyen cégről van szó), hogy a költségei túlnyomó része munkabérre mennek el, tehát még magasabb a fizetése, mint amit én írtam.

2022. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
De még ez sem csalás...
2022. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!