Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehetek egyéni vállalkozó?

Hogy lehetek egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, írjátok le nekem, hogy kell ezt csinálni! Hová kell elmenni, milyen okmányok kellenek, milyen egyszeri és állandó költségei vannak ennek (pl. igazolvány kiváltása, könyvelő, stb.)

Köszönöm.


2010. szept. 7. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle vállalkozó van és minden típushoz más iratok kellenek. Én például " Zöldterület kezelő " egyéni vállalkozó vagyok. Okmányirodába kellett bemenni egy személyi igazolvánnyal és egy űrlapot kellett kitölteni. Igazolványt nem volt kötelező kérni, csak egy A4-es lapot kaptam amelyben igazolták, hogy felvettek vállalkozóként. ha igazolványt is akartam volna akkor az 10.000. Ft lett volna, de ennek kiváltása nem kötelező. Az Okmányirodától kapott papír elegendő. kerestem egy könyvelőt, aki minden hónapban beküldi a szükséges iratokat. regisztrálni kellett az Ügyfélkapun és azon keresztül kell intézni mindent. regisztráció is az okmányirodában történik. Könyvelő díja pedig megbeszélés kérdése. Az én vállalkozóimhoz végzettség nem kell, ezért mást nem is kellett benyújtani.

Nekem így volt, de nem tudom, hogy milyen vállalkozást akarsz indítani. Gondolom, hogy ha valami komolyabbat akkor ahhoz más papírok is kellenek.

2010. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sportoktató vagyok, és emiatt kell vállalkozóvá válnom, hogy tarthassak órát. Máshogy nem tudják megoldani az edzőteremben.
2010. szept. 7. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik vállalkozásokhoz nem kell végzettség vagy ezt hol tudom megnézni? S mi a különbség az "A4-es papír" és a kártya közt a 10ezer forinton kívül? Köszi előre is a segítséget...
2011. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!