Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Autókereskedő Kft alanyi...

Autókereskedő Kft alanyi mentesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg van egy katás egyénim, melyben részben autókereskedéssel foglalkoztam. Most viszont szeretném ezt főállásban csinálni, csak nem tudom, hogy erre van-e valamilyen mód, hogy alanyi mentesen folytathassam a tevékenységet.

Mert például veszek egy autót 3 millióért, és 3,3-ért tovább adom, akkor ugye ha magánszemélytől vettem ő nem tud számlát adni róla, de ha nekem a 27%-ot be kell fizetnem a 3,3-ból akkor máris bukta.


Idén is vásároltam egy autókereskedéstől autót, és amit tőle kaptam számlán is 0 Ft volt az áfa. Erre van valami mód?

Illetve főként azért szeretnék Kft-re váltani, mert rengeteg a költségem amit abban el tudnék számolni, és a bevételem is jóval meghaladja a 12 M-t


Tehát van arra mód, hogy az autókat adó nélkül adjam el, és költséget viszont el tudjak számolni, vagy ezt két külön cégben kellene megoldani?

Köszönöm előre is


2021. dec. 19. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Két külön céget csinálni erre baromság, és nem is igazán állná meg a helyét jogilag. Ha jóval meghaladod a 12 milliót, akkor nemigen lehetsz áfamentes. Viszont autókereskedésnél nem úgy működik az áfa, hogy vesz adásvételivel autót 3 millióért, akkor azt rendes 27% áfával adja el. Olvass utána a különbözeti áfának (különbözet szerinti szabályozás - használtcikkek). Vagyis 3,3-3=0,3. És úgy kell nézni, hogy ez a 300 ezer a bruttód, abból kell visszaszámolni az áfát és csak az lesz fizetendőként beállítva.
2021. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!