Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Higy hívják azt a kereskedési...

Áron kérdése:

Higy hívják azt a kereskedési formát, amikor arra fogadsz, hogy eg adott cég árfolyamai lefelé vagy felfelé mozdulnak rövid időn belül?

Figyelt kérdés
Valahol láttam ezt a kereskedési formát de sajnos nem találom meg hogy mi ez pedig nagyon szívesen használnám! Kérlek segítsetek!

2021. szept. 28. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Forex?
2021. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Day trading?

short/long poziciok?

Nem teljesen ertem a kerdest

2021. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a forexre gondoltam, de az is hasonló. Azt hiszem a Day trading az! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2021. szept. 28. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit elcsúszott a dolog.


Amire te gondolsz, az egyszerűen maga a tőzsdézés, illetve annak egy része.

Mondjuk ha a tőzsdén "fogadsz/tippelsz" az már régen rossz.


A tőzsdézés/tőzsdei kereskedelem, minden ügylet ami a tőzsdén történik, akár részvénykereskedelem, akár forex, akár indexkövetés.


A hagyományos részvénykereskedelem (a klasszikus értelemben ezt jelentette az alap "tőzsdézés"), mikor megveszel egy részvényt, azt birtoklod (megfelelő százalék felett ezáltal döntési jogod is keletkezhet a részvényesek/elnökség ülésén), majd eladod amikor magasabb az ára. Ez a long pozíció.

Ha úgy gondolod a részvények árfolyama csökkenni fog, akkor pedig shortolod.


A long/short minden tőzsdei ügyletnél előfordulhat, egyszerűen csak azt jelenti, hogy az adott értéknek a növekvését, vagy csökkenését várod. (Zanzásítva...a shortolásnak van egy kis megértendő háttere is, de abba nem megyek most bele.)


Az indexkövetés már másabb, ez hasonlíthat a "fogadásra". Itt az indexekre és tőzsdepontokra játszol. Ez azért másabb, mert más dolgok befolyásolják, mint a részvényárfolyamot. Így előfordulhat olyan is, hogy a részvény ára felfelé megy, a pontozás mégis lefelé, illetve vica versa.


A forex a devizakereskedelem. Itt is ugyanúgy van, mint az indexkövetésnél. Effektív birtokjogod nem lesz semmire, maga az árfolyam aminek a változását várod.


A daytrading pedig mindegyiknél előfordulhat. A daytrading egy időbeli elnevezés, nemes egyszerűséggel annyit jelent, hogy a pozíció nyitása és zárása egyazon tőzsdei napon történik. Ez nem 24 órát jelent.

Tehát ha a tőzsde zárása előtt 10 perccel veszel egy részvényt, reggel rögtön nyitáskor eladod, az már nem daytrading.

2021. szept. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az átfogó és értelmes választ! Sokat segített!
2021. nov. 23. 22:19
 6/7 anonim válasza:
én is olvastam ilyenről hogy adott kripto árfolyamait kell "tippelni" hogy lefelé vagy felfelé mozdulnak, és ha eltalálod jutalmat vagy tokent kapsz
2021. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na arra gondoltam.
2021. dec. 8. 07:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!