Milyen vállalkozásba érdemes belekezdeni?
Nem tudom ezt a hülyeséget honnan szeded, én pl az autómat legtöbbször itthon szoktam szerelni, de attól még sok autószervíz is működik nyereségesen.
Az a marketinges aki ezt tanítja, az inkább motivációs tréner, ne nevezzük marketingesnek. Ő abból él, hogy elhiteti az emberekkel, hogy meg tudják csinálni (most konkrétan a grafikát, de lehetne ezt bármilyen kontextusra ráhúzni). Ő gyakorlatialg reményt és hitet árul az embereknek.
Vállalkozni háromféleképpen lehet:
1. A vállakozásba te tényleg dolgozol (tehát grafikusként te rajzolsz, autószerelőként te szereled az autókat a saját műhelyedben, akár alkalmazottak felvétele mellett is stb.). Ehhez tudás kell, és viszonylag kevés pénz.
2. A tényleges munkát nem te végzed, de te irányítod a cég működését. Tehát a konkrét grafikákat nem te készíted, hanem vannak grafikus alkalmazottaid, te a cég működését irányítod. Ehhez ugyanúgy kell szaktudás, csak nem az adott szakmában, hanem a vállakozás vezetéséhez. Pénz kell bőven.
3. Semmit nem csinálsz, csak a pénzt adod. Vagy részvényt veszel, vagy más módon társulsz be cégekbe, akár komplett céget vásárolsz fel. Ehhez sem szakmai, sem vállalkozás irányítási tudás nem nagyon kell, inkább piaci ismeretek.
Először el kell dönteni, hogy ezek közül melyik forma a megfelelő. Ha van bőven tőkéd, és értesz a vállakozások irányításához, akkor a 2. Ha inkább szaktudásod van, akkor az 1. Nyilván ez utóbbi behatárolja a lehetőségeidet, mert akkor marad a grafika, autószerelő nem leszel jövő hétre akkor sem, ha most leírjuk hogy az a tuti biznisz.
#12 így hallgasd a "marketinges"-re.
Én egyszerű docens vagyok a Corvinuson, mi a lényegi képességről beszélünk inkább, nem ilyen f_szságokról.
Te is tudod, hogy nem értesz az építőiparhoz, hogy is jut eszedbe?
Van tőkéd, vannak grafikában dolgozó társaid, tanáraid, épülj be szépen a szakmába.
Kiállítások, konferenciák, tedd ismertté magadat.
Keress igényes cégeket, kiadókat, nagyvállalatokat, akik nem érik be a webes témákkal, stb.
De pályakezdőként nem biztos, hogy rögtön vállalkozónak kell lenni.
1-3 évet húzz le valami kisebb cégnél, hogy átlásd az egész folyamatot.
2. vagyok:
semmivel sem támasztottam alá, és köszi a 0%ot.
jó ez, hogy itt mindenki mindenkinél okosabb.
Könnyű annak aki sikeres vállalkozó, és idejár igéthirdetni.
Nemértem miért kell leszólni azt, aki csak most kezdené az egészet.
#15: nem gondolnám, hogy a sikeres vállalkozók ide járnának igét hirdetni.
Másrészt meg valóban ugyanazt mondtad el, mint az első, csak még ki is fejtetted, hogy miért. Ugyanis igen, a legnagyobb probléma, hogy mindenki mond mindent, de garancia semmire nincs, egyedül saját magadra.
Az meg tény, amit írnak, hogy ha egyáltalán nem értesz az építőiparhoz, és végzettséged sincs, akkor egyáltalán miért is gondolkodsz benne? Igen, van benne pénz, de ha neked nincs annyi pénzed, hogy elindítsd a vállalkozást, és rögtön alkalmazz is egy embert pl. társtulajdonosként, aki helyetted dolgozik, te csak a pénzt osztod, akkor meg van lőve az egész építőiparos ötleted.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!