Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Feketén zongora magántanárkodá...

Feketén zongora magántanárkodás? Mit kaphatok érte?

Figyelt kérdés
Nem szeretném örökké feketén csinálni, de amíg nincs elegendő diák, csak 1-2 addig nem tudom mit tehetnék. Hogyan kéne neki kezdeni, hogyan lehet megoldani addig amíg nincs, vagy csak kevés diák van? Ez csak ilyen otthoni képzés lenne, tehát vagy online skypon, vagy miután vége a vírusnak nálam lenne. Nyilván semmiféle papírt nem adnék, csupán tanítanék. Ha feketén csinálom, mit kaphatok érte, ha lebukok?

2021. jan. 19. 16:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Minden magántanár feketén dolgozik kb. Én bárhol jártam, legyen az zongora, szolfész, matek, angol stb. Sosem kaptam szálmát, nyugtát. Ők nem félnek?
2021. jan. 19. 16:47
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
adóbírságot
2021. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pl. nem feketén dolgoztam magántanárként. Ha online, akkor ugye a pénzt sem kp-ban kapod, tehát nyoma van.
2021. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fsms ***** válasza:

Adóbírságot kaphatsz, ami akár 100.000 nagyságrendet is elérheti. Miért nem Katázol?


a magántanárok nagy része NEM feketén dolgozik. Tudom mivel én fizetem számlára gyerekem német és informatika képzését.

2021. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Kata lenne a legjobb valóban. De mivan akkor, ha csak 2 év múlva lenne annyi tanítványom, hogy a bevételem eléri az 50e ftot. Addig ráfizetés az egész. És akkor 2 év alatt elérek oda, hogy 0án vagyok? Ez így kinek éri meg?
2021. jan. 21. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:

"A Kata lenne a legjobb valóban. De mivan akkor, ha csak 2 év múlva lenne annyi tanítványom, hogy a bevételem eléri az 50e ftot"


Nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod?

Mert ha van, akkor "csak" 25 ezer ft a KATA adózás, de az szja-s, tételes költségelszámolású adózás még kedvezőbb lehetne esetleg számodra.

2021. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arról,hogy valaki ad valamit érte,azt nem fogod elmondani,és pl nehogymár ne mehessek át valakihez segíteni neki átrendezni a lakását,mer az már munka...
2021. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs munkaviszonyom, mert egyetemista vagyok még, csak levelező tagozaton. Nem tudom így mi lenne a legalkalmasabb, pont emiatt, mert a levelező tagozat kb olyan, mintha munkanélküli lennék.
2021. jan. 21. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!