Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy közös képviselő állandóan...

Egy közös képviselő állandóan csak árajánlatot kér, de sosem rendel meg semmit. Ezentúl kerüljem el messziről?

Figyelt kérdés

1,5 éve adom csak neki az árajánlatokat, már 20-at adtam, egy munkát sem rendelt meg. Most megint kért 5-öt, de nem álltam neki, ő meg már sürget hogy kéne neki az árajánlat. Ráadásul ezek ilyen kis 300 000 ft-os munkák és egy db árajánlattal elmegy egy fél napom. Mikor megkérdezem, hogy mi a helyzet akkor azt mondja hogy a másik árajánlat olcsóbb lett. Ugye kötelező 3 árajánlatot szereznie.

Lehetséges, hogy megvan a maga embere, az én árajánlatom csak tölteléknek kell hogy meglegyen a három? Meg ha túl olcsó a másikhoz képest akkor meg egyszerűen kidobja? Új vagyok a vállalkozók világában, nem tudom hogy működik.


2021. jan. 14. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
99%-ban ez így szokott történni. Én nem vesződnék ilyenekkel.
2021. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ajánlatonként 20.000ft-ot kérsz és megrendelés esetén majd beleszámolod az előlegbe.

Nem fog többet zaklatni. :D

2021. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es a tuti.

Csak szórakozik veled, hogy meglegyen a kötelező ajánlat aztán szól a havernak, hogy 100 ftal legyen az övé olcsóbb és már rendeli is...

2021. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

2-es, ez nagyon tuti ötlet!

Bár nekem szünetel a vállalkozásom, de ezt elmentem, hátha szükségem lesz rá valamikor :-) Köszi!

2021. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Én könyvelő vagyok, nekem rengetegszer volt az, hogy jöttek vállalkozás alapítási tanácsadásra, átbeszéltünk mindent, hogy lenne a legjobb, kiszámoltuk, stb. Megegyeztünk, hogy a felvázolt opciókból választanak egyet, összeszedik, amit össze kell aztán pár nap múlva jönnek intézkedni. Nah, ők soha többet nem jöttek. Nem egyszer, nem kétszer. Azóta bevezettem én is azt, hogy zokszó nélkül kiszámlázom ezeket az alkalmakat, és ha nálam könyveltet utána az illető, akkor az első könyvelési díjból jóváírjuk ezt az összeget.

Tudom, nem pont ugyanaz, de hasonló mint amit fentebb leírtatok :)

2021. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Csak szivat, darabszámnak kellesz.
2021. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm ilyenkor azt szokta mondani, hogy küldjék át a kész ajánlatot, és ő ráteszi a saját fejlécét.
2021. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kérj pénzt érte!


Ezt azért csinálják, mert mutyiban saját maga fogja megcsinálni a meló a saját embereivel (fedőcéggel akár) de a tulajdonosoknak be kell mutatnia 3 függeltlen ajánlatot. Az alapján amit te adsz meg egy másik, ő belövi a saját árát alá.

2021. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megmondtam neki hogy adjon legalább egy munkát már vagy nem adok több árajánlatot.
2021. jan. 23. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!