Legális-e AliExpressről, eBayről rendelt termékeket saját gyártmányként árusítani magyar weboldalon?
Lehet-e legális, ha igen, hogyan, ha nem, miért nem?
Ha nem tekintjük legálisnak, van e mód jelenteni egy ilyen oldalt és kinek (pl.fogyasztóvédelem, NAV)? Milyen elbírálásra számíthat?
Elsősorban divatcikkekre, ruhára, ékszerre gondolok, amit az itthoni eladó kifejezetten hangsúlyozva saját tervezésű, saját gyártmányként ad százszor annyiért.
Tudom, hogy a dropshipping létező fogalom és sokan kereskednek így, de talán nem saját találmányként forgalmazzák. Illetve kíváncsi lennék ennek ellenőrzöttségére is.
Persze, ha nincs levedetve miért is ne. Nekem is van német és brit markam is, 10+ eve. Van weboldala ahhoz még brit cég is van bejelentve (ez jó mert már kaphatok angol útlevelet) .
Ez így legális.
ennek a levédéshez semmi köze. Egyszerűen az a kérdés, hogy egyedi design termékként árulni kínai tömegárut legális-e. Nem, ez a fogyasztók megtévesztése. Ha bármi olyan szerepel a leírásban, ami nem valós, az nem törvényes.
Az más kérdés, hogy a saját termék is (esetleg jelentős) részben nem saját (megveszed a pólót, de arra már egyedi mintát raksz), az már legális.
Köszönöm szépen az eddigi kommenteket, hasznosak voltak, ment a pipa!
És igen, a második válaszoló által említett esetre gondoltam: tehát, hogy filléres, ráadásul kínai tömegárut, európai, kézzel készült, egyedi termékként árulja itthon valaki.
(A pólógyártás nyilván nem ez a kategória.)
Illetve az a kérdésem is szól még mindenkihez, hogy egy ilyen esetet kinek, hogyan, milyen úton, milyen szükséges bizonyítékokkal, milyen esélyekkel jelenthet valaki?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!