Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül kisebb városban...

Mennyibe kerül kisebb városban fogászati magánrendelőt nyitni?

Figyelt kérdés

Mindennel együtt ( gépek, hely, adózás). Mennyi kezdőtőkére lenne szükségem suli után?


Köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 19. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
30 misi
2020. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, olyan 20-30 millió a drága felszerelések miatt.


Nem véletlen, hogy a fogorvosi szék általában öröklődik :D

2020. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak, ne így állj hozzá, hogy suli után egyből magánba mész, mert borzasztóan hamar tönkre fogsz menni.

Először is rohadtul nem mindegy, hogy a "kisebb város" az számodra mit jelent. Van olyan település, ahol kész berendezett rendelő és szolgálati lakás vár, mert nem találnak fogorvost, meg olyan is, ahol egy utcában 4 rendelőt is találsz.

Az ingatlanon rengeteg minden múlik, hogy megveszed, vagy bérled. Ha megveszed, az egy kisebb vagyon, ha bérled, az havi százezres nagyságrendű kiadás. Azok a tárgyi eszközök, amik a tevékenység végzéséhez okvetlenül kellenek (szék, gépek, műszerek) pár milliótól a több tízmillióig bárhol megállhatnak. Bútorok tekintetében megintcsak bevásárolhatsz pár százezerért a Jófogásról is (és akkor olyan hangulatú lesz a rendelőd, mint egy jobb állapotban lévő romkocsma), vagy komplett szetteket vásárolhatsz, nyilván nagyságrendileg drágábban. És akkor a tonnaszám szükséges engedélyekről még nem is beszéltünk.

És ezek csak az indulási költségek, a működési költségek fel se merültek (bérköltség magadnak és az alkalmazotta(i)dnak, anyagköltség, rezsi, könyvelő... stb).

Ha rám hallgatsz, a következőt csinálod a következő sorrendben:

1. Kitalálod, milyen fogorvos ("általános" fogorvos, szájsebész, fogszabályzó, gyerek, implantológus) szeretnél lenni, és az ország/világ melyik részén.

2. Ezen a környéken ilyesmi munkakörben egy nagyobb városban (mondjuk megyeszékhelyen) megpróbálsz elhelyezkedni alkalmazottként.

3. Legalább 3-5 évig alkalmazottként dolgozol. Ez idő alatt egyrészt kitanulod a szakmát (többek között le is szakvizsgázol), másrészt látni fogod, hogy hogyan is működik belülről egy fogászati rendelő üzleti háttere, harmadrészt fix pénzt tudsz keresni, negyedrészt saját vevőkört tudsz kialakítani.

4. Ha úgy érzed, hogy szeretnél saját rendelőt nyitni, akkor egyrészt lesz hozzá komolyabb tőkéd; lesz hozzá tapasztalatod; tudni fogod, milyen beszállítótól érdemes kesztyűt, maszkot, tömőanyagot, műszereket vásárolnod, melyik fogtechnikushoz érdemes menni; tudni fogod, hogy egyáltalán mire van szükséged, és mi az, amire nincs ahhoz, hogy a napi tevékenységedet végezd (pl. nagyon menő egy panorámaröntgen, de a legtöbb fogorvosnak teljesen feleslges beruháznia ilyenre), tudni fogod, hogy hogyan kell működtetni egy fogorvosi praxist (legalábbis jobban, mint egy menedzsment kurzus elvégzése után), tudni fogod, hogy neked hogy a legkényelmesebb a munka, hogy tudsz a leghatékonyabban dolgozni, és eszerint tudod kialakítani a munkakörnyezeted; lesz piacismereted és egy bejáratott vevőköröd, és összességében egy sokkal jobb fogorvos leszel, mint közvetlenül a végzés után.

És ha ezek mind megvannak, akkor kell elgondolkozni azon, hogy merre tovább.

2020. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Azta.... ritka az ilyen ezen az oldalon, de a#3 válasza 100% korrekt és átfogó, és még nagyon jó is
2020. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!