Hogy lehet egy Bt-t megszüntetni?
1 - nem rossz példa, mert amikor céget alapítasz, akkor is aláírsz egy papírt: döntesz arról, hogy mi legyen a cégforma, mekkora felelősséget akarsz vállalni. Egy Kft. alapítása többe kerül és szigorúbb előírásoknak kell megfelelni. Cserébe a felelősség korlátolt, tehát alapesetben fel se merülhet, hogy miután a cég kasszája kiürült, a cég volt tisztségviselői még a saját vagyonukkal álljanak helyt a tartozásokért. A Bt.-nél ilyen nincs, és az is beleférne a logikus következményekbe, hogy aki ezt nem akarja vállalni, az csináljon kft.-t vagy ne vállalkozzon, illetve ne adja el a céget, hanem szüntesse meg.
2 - "nem más tészta, mert erre meg azt mondja ki a Ptk: míg legalább egy másik tag (a továbbiakban: kültag) a társasági kötelezettségekért - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - nem tartozik helytállási kötelezettséggel."
Mindenesetre beltagnak nem érdemes maradni, miután egy ismeretlen ember hozza a döntéseket, az látszik.
3 - a fentiek szerint nem értelmetlen, ezt próbáltam fentebb megmutatni más példákon, hogy minden további nélkül lehetne máshogy is es az is logikus lenne - viszont az egész nem ér ennyit. Én legalább képes vagyok utánanézni és elismerni, ha valamit nem jól tudtam, most én is jöhetnék a 2.-vel jelölt kérdéssel...
De ember ne már, most miért csinálod ezt? :D Az igenis rossz példa, mert nyilván cégalapításnál aláírsz papírt, de tök mást a két eset ha te eladod a céget és onnantól semmi közöd nem lesz hozzá és tök más az az eset, amikor beltagból kültag leszel, hiszen akkor továbbra is tulajdonosa vagy a cégnek. Abba már bele sem megyek, hogy kft esetében is vannak esetek, amikor a tulajdonos nem csak a betett tőke erejéig felel, hanem saját vagyonnal is.
Az általad idézett törvényrészletekkel igazából csak saját magadnak mondasz ellent és az én igazamat támasztod alá :)
És igen, próbáltad bizonygatni, hogy lehetne máshogy is, de nincs máshogy, mivel a törvényben nem ez van leírva (idézted is, ezért nem értem, hogy mit erőlködsz).
Igen, ügyes vagy, hogy utánajártál és beláttad, hogy nekem volt igazam abban, amit már először írtam. Ezért nem is értem, hogy a mi ez a többi bullshit, hogy "de ha a törvényben nem az lenne írva, hogy" dolog :D Mivel az van írva. Te teljesen más dologról beszélsz mint amit a kérdező kérdezett. De mindegy is, fejezzük be ezt, ez már egyáltalán nem tartozik a kérdéshez.
Azért az meglátszik, hogy nem adtatok még el Bt-t. :-))
Kft-ben is van olyan eset,ahol nem korlátolt a felelősség, de szerintem kár ebbe belemenni.
Kérdező, költség és idő kímélőbb megoldás az eladás, ha nagyon nyűg és nem akarod finansízírozni a megszűnést is, ami többzöröse lesz az alapításnak akkor az attól összegtől kevesebbért add el inkább üresen "bagóért" és ne sajnáld. Adott esetben még vissza is vásárolhatod idővel és folytathatod uyganúgy 15-20 éves cégmúlttal is akár.
Én is eladtam anno, majd 2 évre rá kft-t tudtam csinálni helyette, azt is eladtam, lett belőle adószámos magánszemély, majd ev. , most a covid miatt csúszik az apport alapú céggé fejlesztés.
Egyébknt milyen tev. kör?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!