Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezredik ilyen kérdés tudom,...

Ezredik ilyen kérdés tudom, de ez most egy kicsit mégis más, kevés pénz, vállalkozás, részletek lenn, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Olvastam a munkanélküli hivatal honlapján, hogy támogatják a vállalkozókat, ha eleget teszek a feltételüknek (alkalmazok egy legalább három hónapja munkanélkülit. 2 milliót adnak érte.

Ezt a feltételt könnyű teljesíteni, az ötletem jellege miatt.

Egy fiatalos sörözőt szeretnék kialakítani, láttam már ilyen egy kis városban, nem mulatós vagy diszkó zene megy, hanem mindenféle egyéb kedvelt stílus, a berendezés egyszerű de mégis hangulatos, és a forgalom főleg hétvégén igen nagy. Na ilyesmit képzeltem el, csak Budapesten, ahol hétköznap is kijárnak az emberek. A lényege egy olyan normál árú söröz, ahova nem az alkesz öregek járnak. A lényeg, hogy ilyen ZP-s közönségnek szeretnék nyújtani egy olyan helyet, ahova nem bulizni mennek, csak találkozni, beszélgetni, ilyenek, egyszerű főleg saját receptes, ettől kifizethető árú, de jól mutató koktélokkal pl. Na itt lép be az alkalmazott, ugyanis nekem semmi vendéglátós végzettségem nincs, ahogy a páromnak se. Különböző véleményeket olvastam, van aki szerint így nekem nem is lehet sörözőm, van aki szerint elég ha az alkalmazott ért hozzá.

Nem kérekhülye válaszokat, normális reális segítőkész hozzászólásokat várok.

Köszi!


2010. aug. 5. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Legalább egy ember kell, akinek szakirányú végzettsége van, ez lehet akár az alkalmazott is.

De nem az ilyen és hasonló kérdések megválaszolására van a könyvelőd?

2010. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Melyik támogatási formánál olvastad ezt?

Az alkalmazottakra bértámogatás jár, ami a bruttó bérének és esetleg a járulékainak bizonyos százalékát téríti meg, utólag, és általában továbbfoglalkoztatási kötelezettséggel.

Az önfoglalkoztatóvá válást támogathatja bér- vagy járuléktámogatáson felül a munkaügyi hivatal. Ehhez pályázatot kell benyújtani, és vagy megkapod, vagy nem. De ennek is elég szigorúak a feltételei (neked kell munkanélkülinek lenned, vállalod, hogy x ideig működteted a vállalkozást -szüneteltetni sem lehet-, és nem lehet mellette munkaviszonyod sem.)

Az üzlet működtetésének a feltétele, hogy legyen szakirányú végzettségű személy, vagy a tulajdonos, vagy alkalmazott.

Ha átküldöd a linket, ahol ezt olvastad, megírom érthető nyelven, hogy mik a feltételek.

2010. aug. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!