Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A NAV adatbázisából kerülhetet...

A NAV adatbázisából kerülhetett ki a címem és a nevem teljesen ismeretlen oldalakra?

Figyelt kérdés

Januártól egyéni vállalkozó lettem, most rákerestem a nevemre a google-ban, néha csinálok ilyet. Rátaláltam a következő oldalra: [link]

Itt rá lehet keresni vállalkozásokra, de az egyénieket is listázza, névvel, címmel, foglalkozási körrel és becsült bevétellel. Utóbbinak nálam, mivel katás vagyok, az évi 42 ezer dollár van megadva, ugye ez a külön adómentes bevételi határ, de a valósághoz persze sok köze nincs.


Kérdésem, hogy hogy fordulhat ez elő? A NAV adatbázisához hozzáférnek az ilyen oldalak? Hol van itt az adatvédelem, ha nem szeretném hogy a lakcímemet ismeretlen emberek ilyen könnyen megtalálják?


2020. aug. 11. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
De szarul reklámozol..ü
2020. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közben továbbjutottam, elvileg a telekomos adatbázisból vannak az adataim, mivel velük kellett szerződést kötni a pénztárgép beüzemeléséhez. Ettől függetlenül az még nem világos, hogy honnan tudták meg hogy mivel foglalkozom.
2020. aug. 11. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves egyes aztán mit reklámoz a kérdező?
2020. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
meg fogsz lepődni, de van erre nyilvános adatbázis ám, pont olyan, mint a cégjegyzék...szóval nem kell sok ész hozzá...
2020. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

nyilvánosak az ev-k adatai

2020. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyilvános, ha tudja valaki az azonosítómat. A Telekom meg kiadja alapból egy belga weboldalnak.
2020. aug. 12. 00:22
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

"Közben továbbjutottam, elvileg a telekomos adatbázisból vannak az adataim, mivel velük kellett szerződést kötni a pénztárgép beüzemeléséhez. Ettől függetlenül az még nem világos, hogy honnan tudták meg hogy mivel foglalkozom." nem a telekomos adatbázisból vannak az adataid,hanem ahogy írtam az előző hozzászólásomban, az adataid nyilvánosak, a tevékenységi köreid is.



mondjuk, ettől független ez az oldal egy kibacott nagy kamu. Én is fent vagyok, de semmiféle kredit riportot nem adhatnak ki rólam legálisan, mert semmiféle ilyen adatomhoz nem férhetnek hozzá. A KHR listán (pozitív jelöléssel, mivel egy darab hitelkeretem van) csak magánszemélyként szereplek, de ahhoz az adatomhoz nem köthetik az egyéni vállalkozásomat.


Szóval 140 dolcsiért adnak egy riportot, hogy nem vagyok rajta a kreditbureoknál a listákon.

2020. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az www.infobel.com oldalon viszont ott a címem is, de mint mondom, a címemen és nevemen kívül nincs ott más. Viszont ez is elég. Persze ha adok valakinek számlát azon is rajta van, de az azért nem annyira hozzáférhető mindenkinek.
2020. aug. 12. 00:29
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

megnézegettem

mekkora egy köcsög kamu ez az oldal


ANNUAL REVENUE

$29,000 USD

1 USD = 322.165 HUF - ez lenne az én bevételem...pár misi diffi van

2020. aug. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

mit pörögsz már ezen? a fentebb linkelt nyilvános adatbázisból vannak az adatok


mint írtam, az én adataim is fent vannak, pedig én egy nagyon specifikus szakterületen dolgozom, pár darab megrendeővel, katásként, és nincs semmi közöm pl. a Telekomhoz sem...az én adataimat csak a hivatalos állami adatbázisból szedhették

2020. aug. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!