Érdemes aranyat venni?

Figyelt kérdés

Hozzájutottam egy számomra szép összeghez.Nem értek a befektetésekhez,sajnos más világban mozgok.Az arany vásárláshoz nem kell túl sok ész,ezért gondoltam erre.Mi a véleményetek erről?


köszönöm


2020. júl. 13. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen célból vennél aranyat?
2020. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1es


Bocs de erre nem tudok ertelmesen valaszolni,mivel nem vagyok tapasztalt ezen a téren.

Én úgy gondoltam,hogy veszek aranyat x összegért és pl 5-10 év múlva jóval többet fog érni az értéke.

2020. júl. 13. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Befektetésnek nem jó, maximum megtudod vele őrizni a pénzed értékét, követi az inflációt jó esetben.

Én csak nagy portfólióban látom értelmét, ahol egyfajta biztosítás ha minden más nullára esni, akkor is maximum 10%ban.


Ha nem értesz semmihez én az állampapír+-t javaslom, 5 év múlva +27,35% ot kamatozott a pénzed. Nem kell érteni semmihez, csak betenni és garantált hozam

2020. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az allámpapirok ilyen magas hozamúak szoknak lenni? Ebben van valami rizikófaktor?
2020. júl. 13. 17:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Államcsőd, annak az esélye nulla gyakorlatilag.

Egyesek szerint el is lophatja az állam de ez is közel lehetetlen gyakorlatilag.

Bármi másba teszed nagyobb lesz a kockázat.

Igen azért ennyira magas a hozam hogy hűtsék az ingatlanpiacot.

2020. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5! Hogy kell azt érteni,hogy hűtsék az ingatlanpiacot?


Van kulombseg,hogy Magyarorszagob,szlovakiaban,Németorszagban vasárolok állampapirt?

2020. júl. 13. 17:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon éri megcsak.

Elszaladt az ingatalanok ára, túltolta a kormány mindenféle családi támogatásokkal, ezért hogy ne minden ember ingatlanba tolja a pénzét kitalálták a máp+-t így sokan betették a pénzt ingatlan vásárlás helyett

2020. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire keveset tudsz a befektetésekről, ne vegyél aranyat (fizikait meg főleg nem).


Az arany kockázatos, vagy felmegy, vagy le. Nincs osztalék, nincs kamat stb. Költség viszont van, arany ETF-nél a tartás költsége, fizikai tömbnél a tárolás, vásárlás/eladási jutalékok.


Ha belföldön költöd a pénzed, akkor a MÁP+ vagy a PMÁP lesz jó neked, attól függően hogy miképp vélekedsz a jövőbeli inflációról.

2020. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:
lehet, hogy valamit félreértettél, ez az 5 éves össz. hozam, évi 4,95-nek felel meg.
2020. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!