Csapatépítési treningként virtuális valóság élmény el lehet számolni? Ha igen Mi ennek a módja és egyáltalán milyen vállalkozási keretek között lehetséges?
A csapatépítőt programot el lehet számolni, egyéb juttatás címen, aládokumentálva(program terv, névsor)
Munkáltatót terhelő adókkal.
Viszont a kérdés másik felét nem értem az elsőhöz.
Nyújtó fél ki lehet, igénybe vevő ki lehet?
A csapatépítő jellegű programokat a magyar adórendszer nem ismeri el, mint szükséges költséget, hanem ezt juttatásnak tekinti. Tehát a dolgozó kapott a fizetése mellé még egy élményparki belépőt (a te esetedben) is, ami adóköteles. Hasonlóan egy céges vacsorához. Ezek után a cégnek kell adózni, egyéb juttatás címen kell elszámolni, ahogy fent írták. Persze a cégnek ez költség, de nem annyiba kerül, amennyit neked kifizetett, hanem plusz az adó.
Egy szakmai tréning költségei ezzel szemben nem minősülnek juttatásnak, kivéve ha pl. ebédet kapnak a résztvevők.
Mindez természetesen független a cégformától, minden vállalkozásnak így kell elszámolnia. Ha cégen kívüli résztvevőt hívnak meg a csapatépítésre, szerintem adózási szempontból annak sincs akadálya (úgy rémlik régebbről, hogy utánuk csak adót kell fizetni, és TB-t nem). Komolyabb cégek viszont manapság tiltják a dolgozóiknak, hogy egy partner cég által finanszírozott hasonló eseményen részt vegyenek, ez korrupciós kockázatot jelent. Persze partnercégek közös csapatépítése nem ördögtől való, de minden résztvevő részvételi díját a saját cégének kell viselnie.
Üzleti partnernek is nyújtható, csak azt nem csapatépítőnek nevezik, hanem reprezentáció.
Kapsz egy számlát róla, alá a résztvevők névsora, titulus, program megnevezése, együttműködés etc okán...
Ennek az áfája nem levonható.
Majd 1,18as szorzó, és erre az összegre számolsz 15%szja-t és 15,5%szochot.
Ezek mind költségek, de az adót be kell fizetned utána. Nem kerülsz el vele adót.
Amit még kérdeztem, hogy mi a kapocs a kérdés egyik fele és másik között, kommentben is halványan jelezted. Mert arra is enged asszociálni, hogy ilyet akarsz indítani, és mi kell hozzá...
Vir mint tréning?
Ezt gondold át újra... Ha nem a te ötleted, terméked, esélyed sincs, kibújni alóla.
Úgy igen, ha alapképzés.
Viszont ehhez egy olyan tervezetet kell alá tenni, hogy abban egy pillanatig se merüljön fel, hogy egy szórakozást nyújtasz.
Illetve, ha már vr, hát, elég határ, mivel ennek a tréningre inkább a háttér, míg animátorság, egyfajta kémkedés, konkurens cég feltérképezése, ha érted mire gondolok. Most ha egy kevésbé komoly géppel prezeltálsz saját világot, akkor azt hazai pályán teszed, nem vr parkban... Mivel ennyire nem tudja lekövetni az adózás a technikát.
Amíg egy olyan élmény, hogy hol desk teljesen normális költség, addig a playstation élményt kevésbé tudod tréningek eladni, ha nem arra terveztek programot, eszközt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!