Általában hogy szokás csendestársként részt venni egy kisvállalkozásban és/vagy egy tőzsdepiacon nem szereplő cégben ?
Figyelt kérdés
2020. jún. 19. 06:56
1/9 anonim válasza:
Úgy, hogy beletolod a tőkét (pénzt, ingatlant, gépparkot stb) és utána csendben maradsz. Vagyis nem szólsz bele a döntésekbe. Ezért hívják csendestársnak.
2/9 A kérdező kommentje:
Hát engem egész konkrétan az érdekelne hogy milyen formában kapja meg a csendestárs a pénzét ha ( pl ) az adott cég nem fizet osztalékot , illetve semmilyen formában nem generál tipikusan tőzsdepiacon szereplő passzív jövedelmi forrást ...
2020. jún. 19. 07:48
3/9 anonim válasza:
Akkor sehogy - de a befektetők célja nem az, hogy örökké csendes társ legyen. Feltokesit egy céget abban a reményben, hogy a cég így felviragzik és nő az értéke, majd később eladja a tulajdonrészét többért, mint amennyit befektetett.
4/9 anonim válasza:
Mondjuk akkor egész konkrétan beleírhattad volna ezt a kérdésedbe és akkor nem találgatni kellene, hogy mit akarsz.
Vagy úgy ahogy #2 írta vagy pedig úgy, hogy a haszonból a tulajdonjogának megfelelő arányban részesül attól függetlenül, hogy az operatív döntésekben nem vesz részt.
5/9 A kérdező kommentje:
Ám 4-es esetleg tudod hogy hogy nevezik azt a szerződést amelylyel le szokták papírozni az általad leírt második opciót ?
Egyébként meg köszönöm a válaszokat !
2020. jún. 19. 09:26
6/9 anonim válasza:
Úgy, hogy tulajdonjog hiszen tulajdogot szerez a csendestárs. Vagyis a cég irataiban kell feltünetni, hogy a tulajdonosok hány százalékban birtokolják a céget.
7/9 anonim válasza:
A csendestárs egy köznyelvi elnevezés. Ugyanolyan módon kerül be a cégbe, mint bárki más, csak a napi ügymenettől távolmarad.
8/9 anonim válasza:
Csendestársnak nevezik szaknyelven a Betéti Társaságokban (Bt.) azokat a jogi személyeket, akik a pénzt adják, de általában nem vesznek részt a cég operatív irányításában. Ez a tulajdonosi forma amúgy a XIX. században volt jellemző (pl. egy könyvelőnek nem volt elég pénze saját irodára, ezért közös Bt.-t alapított egy csendestárssal). Manapság viszont sokkal több opció áll a rendelkezésedre a társulásra, úgyhogy a helyedben először konzultálnék egy ügyvéddel és egy könyvelővel, majd utána dönteném el, hogy csendestársként a legelőnyösebb-e beszállni az üzletbe, vagy más formában.
9/9 xswerdy válasza:
Év végén a csendes társak is részt vesznek a közgyűlésen. Ott születik döntés a nyereség sorsáról. Ott dől el, hogy lesz-e osztalék. Ha kisebbségi tulajdonos vagy, és a többiek arra szavaznak, hogy ne legyen osztalék, akkor sajnos nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!