Milyen költségekkel jár egy saját vállalkozás indítása?
Gondolkodom, hogy belefognék a life coaching-ba magánban, ehhez megvan a végzettségem, de nem az üzleti szférában dolgozom, így csak egy kb. elképzelésem van, hogy mivel jár egy vállalkozás beindítása.
A saját véleményem szerint: saját honlap, egyéb területen hirdetési felület, KATA-adózás, coach-szobabérlés.
E mellett van a net, és az utazás költségei.
Aki ért egy vállalkozás beindításához, mit mond, mi szükséges még hozzá? Köszönöm.
Amiket felsoroltál, azok kellhetnek egy vállalkozáshoz, de nem létfontosságúak, viszont pont a lényeget nem látod.
Ügyfeleket szerezz előbb!
Kezdj el dolgozni, aztán amikor már van annyi állandó ügyfeled, hogy eltart a vállalkozás, akkor jöhet a saját iroda, meg minden egyéb...
Tehát:
- szerezz ügyfeleket, dolgozz
- alapíts vállalkozást, ha már van rá bevételed
- fejleszd a vállalkozásod
Egyetértek az első válaszolóval. Neked először max a KATA-ra kell költeni és net-re, de az gondolom alapból is van.
Ha lesz már pár ügyfeled és úgy látod megéri befektetni többet, akkor persze lehet weboldalban, több reklámban gondolkozni, amihez már pénz kell.
Először csak a legszükségesebbekre költs.
Köszönöm a válaszokat:
Az ügyfélszerzést úgy is elkezdhetem az erre alkalmas netes felületeken, hogy jelenleg még nincs KATA-m, vagy úgy meredek? Itt arra gondolok, hogyha jön egy ügyfél, nem tudok számlát adni neki, ezzel saját magam alatt vágom a fát a későbbiekre vonatkozóan (hitelvesztés).
Tehát mindenféleképpen először KATA az alap, és úgy hirdetni magamat éri meg?
Amíg nincs vállalkozásod, nem vagy számlaképes, az fekete bevételnek minősül és a NAV bünteti. Katás vállakozást kb 10 perc alatt meg lehet csinálni ügyfélkapun keresztül. Aztán be kell jelentkezni e-önkormányzat portálon a megfelelő nyomtatvány kitöltésével iparűzési adó alá. Ha májusban elindul a vállalkozás, akkor júni 12én már fizetned kell a katát (főállásban 50 ezer, mellékállásban 25 ezer/hó). Csak a bevételiddel kell elszámolni, azt a pénzt meg arra költöd amire akarod, a kiadásokkal nem kell elszámolni.
Várható, hogy bejelentkezés után megkeres az önkormányzat, hogy mutasd be a végzettség igazoló dokumentumokat, illetve milyen jogcímen használod a székhelyed.
Szerintem először csinálj weboldalt, hirdesd magad. Ha adózási, számlázási kérdésed van, akkor keress egy könyvelőt.
Apropó számlázás, érdemes online számlázót használni, amit össze kell kötni a NAV online számlarendszerével. Regisztrálni kell a NAV online számla oldalon, csinálsz egy technikai felhasználót és a kapott kódokat kell bírni a számlázó programod megfelelő részébe. Az első kiállított számla után 30 napod, hogy bejeletsd a számlázó programot a SZAMLAZO nyomtatványon a NAV felé.
Ezekket csak 1x kell megcsinálni.
Arra számolj, hogy bármilyen vállalkozást csinálsz, valamennyi befektetéssel jár. Szóval úgy kalkulálj , hogy az első pár hónap nem biztos, hogy pluszt fog hozni.
Hirdesd magad, toborozz ügyfeleket, aztán lehet tovább lépni.
Kérj egy adószámot és számlázz magánszemélyként. Ezután ugyanúgy kell fizetni szja-t és járulékot is, viszont nem kell, ha nincs bevételed.
Ez a kezdeti időkben jobban megéri, int a KATA.
Kérdezz meg egy könyvelőt mindenképp.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!