Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet saját gazdaságot...

Hogy lehet saját gazdaságot üzemeltetni, vendégeket fogadni?

Figyelt kérdés

Gondolkozunk egy kis "farm"-on. Ahol különböző állatok lennének. Az általuk adott tejből tejtermékeket állítanánk elő és árusítanánk. Póni lovagoltatás, állatok ismertetése, állatsimogató, vendég körbevezetése, különböző munkafolyamatokba betekinthetnének. Természetesen van tapasztalatunk állatokkal!

Viszont a hivatalos részről nem tudunk. Milyen végzettség szükséges, illetve lehet e ilyen tervekre találni pályázatot esetleg?

Férjem aranykalászos okj-val elegendő? Vagy kell falusi vendéglátó, kistermelő vagy egyéb képzés?

Férj feleség milyen megosztásban csinálhatja, mindkettőnknek kell külön végzettség?



2020. ápr. 20. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Képesítés nem feltétlen kell hozzá.

Kinézed az adott területet, itt célszerű figyelembe venni tlepítő tényezőket, hgy miért jönnének oda emberek, milyen helyi adottságok vannak, esetleg helyi termék fejesztsi lehetőség.


Felveszed a helyi LEADER HACS-al a kapcsolatot, kicsit körbe informálódsz, mert lehet már sokan csinálják amit Te is.


Ha mégis megvan a megfelelő székhely és ingatlan, akkor két út van. Vagy főállás mellett kiváltod az adószámot és az őstermelőit, vagy elmész álláskeresésire és megpályázod az önfoglalkotatóvá válás támogatását.

Bértámogatásra, meg ha tehermentes az ingatlan vagy van egy fő kezes aki legalább minimálbért keres, akkor 2-3 millió vissza nem térítendő tőketámogatásra is.


Ha tanya besosolású az ingatlan, akkor februárban pályázhatsz Tanyafejlesztési programba is. A Leader Hacsnál meg pl. szálláshely kialakításra.


Bármelyik pályázat előfeltétele viszont az MVH regisztráció és az őstermelői kiváltása.


Célszerű megtervezni a termő területet, és a takarmány ültetéssel kezdeni,állatállományt kiakalítani ( ehhez még külön támogatások vannak pl. április végéig, most a kosokra is, ha birkáznál is, tanya fejlesztésben meg karámosíásra, felújításra és korszerűsítésre is adnak támogatásokat).


A tejtermék előállításhoz Nébih szemle kell, és külön feldolgozó rész és eszközök, de ezt pl a munkaügyis támogatásból ki tudod alakítani. A feldolgozáshoz nem tudom kell e a pl. a sajtkészítő okj pl., de azt is aNébih meg tudja neked mondani, mert ők kérik, ha kérik. Az aranykalászos is csak az 1 ha nagyobb földterület vásárláshoz kell.


Őstermelőit kiváltod megjelölve az egyes szakosztályokat és területet.


Falusi vendéglátó nem kell, elég ha felveszed magánszemélyként tevékenységi körbe a falusi vendégasztalt a navos 20T101-en.


A szálláshely kialakításásnál vannak szempontok, illetve napraforgós besorolások, ha azt is adnátok. Illetve ha még nics, célszerű lehet erre külön egyesületet is létrehozni, aki összefogja az egyes helyi szállásadókat.


Nálunk van Idegenforgalmi Egyesület, mi most fejlesztjük a helyi termékeket, aminek az alapja egy helyi cseresznyefajta, az egyesület ehhez fásítási programot is hirdetett, fesztiválokat szerveznek, rétest sütnek, lekvárt főznek, stb.


Mi eddi feldolgozásban és piacra jutásban voltunk érdekeltek, így karantén idejére meg nekünk is most ez a székhely kerül fejlestésre, meg az eddigi streetfood foodtruck megy át fesztiválozó mozgó árusításba, saját helyi termékekkel, ha visszaindulnak a rendezvények idén, vagy jövőre, de ahhoz már vállalkozás kell, anélkül az értékesítés is csak max 40km-en belül és Budapesten lehetséges magánszemélyként (őstermelő, vagy kistermelőként).

( Mondjuk mivel eleve "házhoz jönek", akkor marketingelni ettől függetlenül akár webshopban, neten de még akár külföldön is lehet ) .

2020. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm ezt a mindent összefoglaló választ! Legyen szép napod!
2020. ápr. 21. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!