Támogatást milyen módon lehet felvenni?
Szeretnék nyitni egy saját vállalkozást,igazából egy bababolt a vágyam.
Eddig 1millió forintom van összegyüjtve de sajnos ezt ki kellene egészítenem hogy megvásárolhassam az üzlethelyiséget és persze át kell alakítani stb..
Egyik nap a rokonom kérdezte miért nem kérek valami támogatást hátha megadnák. Nos nem tudom hogyan zajlik,vagy hogy mik a feltételek és az sem biztos hogy megadnák. Aki jártas ebben elmondaná hogyan zajlik?
Annyit hallottam még ha megadják,részletekben adják és fél éven belül felkell mutatnom valamit es később a másik részletet is megkapom,ez oké de alapból meg is kellene kapnom de mi ennek a folyamata? Hitelt nem szeretnék felvenni.
Melyik megyében élsz?
Egyébként részt kell venned egy programban, előzetes kompetencia felmérésen, személyes interjún, aztán pedig egy képzésen. Után kaphatsz azt hiszem 4,5 millió vissza nem térítendő támogatást, amit havi részletekben folyósítanak. Viszont 2 évig mennie kell a vállalkozásodnak, és legalább évi 1 millió árbevételt termelni.
"Szeretnék nyitni egy saját vállalkozást,igazából egy bababolt a vágyam."
Hát, nem akarom elvenni a kedvedet tőle, de az üzleti élet sajnos nem így működik, hogy NEKED mi a vágyad...
FIZETŐKÉPES KERESLET VAN RÁ? Igényük van rá az embereknek a környezetedben? Olyan helyen nyitnád a boltot, ahol megfelelő forgalmad lenne ahhoz, hogy ki tudd fizetni a havi min. 50-80 ezer ft adót, a rezsit, stb.
Hogy fogsz tudni versenyezni a 200-600 ft-os Body árakkal (bababörzén már 200-ért lehet kapni)? Hogy versenyzel a multikkal?
Végezetül a boltnyitáshoz rendelkezel-e kereskedelmi (boltvezető, kereskedő) végzettséggel?
Nekem is vannak boltnyitási vágyaim, de én tisztában vagyok vele, hogy nem tudok versenyezni a multikkal, a hazai és külföldi internetes kereskedelemmel.
Nem kekeckedésképpen írtam le ezeket, csak óvatosságra intelek - 10-20 éve jól működő üzletek csődölnek be a környékemen: Bp. belváros
Munkaügyiben tudsz önfoglalkoztatóvá válási támogatást igényelni. Előfeltétele, hogy 1 hónapig munkanélküliként legyél nyilvántartásba véve. Vagy új vállalkozást hozhatsz létre, vagy csatlakozhatsz vele meglévőhöz is, ahol előtte 2 évig nem voltál alkalmazott, illetve legalább egy lezárt üzleti évvel, nyereségesen működik a cég. Társas vállalkozást meg több személy is létrehozhat többszörös támogatás összegből is akár.
6 havi bér és járuléktámogatást tudsz igénybe venni, további fenntartási kötelezettség nélkül, vagy 20-50% önerő mellett 2 vagy 3 millió ( megyétől függ) tőketámogatást és mellé ugyanúgy a 6 havi bér+ járuléktámogatást.
De a tőketámogatáshoz kell vagy egy kezes, aki legalább minimálbért keres, vagy ingatlan fedezet és 2 év fenntartási időszakhoz kötött, ami alatt csak főállásban ezt a vállalkozást kell vinned, nem lehetsz pl bejelentett alkalmazott máshol a fenntartási időszak alatt. Max 50% hívható le előlegként az elszámolható költségekre, bértámogatást havonta kapod, illetve a többi 50%-ot utófinanszírozott formában ( Ezért kell hogy legyen legalább 20%, de inkább 50% önerőd is mellé.
Üzlethelyiség vásárláshoz meg munkahely teremtő pályázat létezik, de ahhoz már működő vállalkozás kellene.
Előbb célszerű az előbb írtat meglépni ( igaz nem igényel kompetencia tesztet és tanfolyamot, mint a ginopos, vagy vekopos pályázat és életkorhoz sem olyan formában kötött amit írtak itt előbb, de kevesebb az egyes rész célokra fordítható összegmaximumok megkötése is ennek ) , ugyanakkor az egész alapja itt is egy szakmailag is megalapozott üzleti terv lenne.
( Előny ha van hozzá képestésed és van releváns gyakorlatod is abban amire vállalkoznál, hátrányos helyzetű település, szabad vállalkozási zóna, illetve adókedvezmény lehetőségek további pozitívumok lehetnek bírálatkor jövőre, mert idén már lezárták ezeket. )
2-es köszi a véleményed de nem kell aggódnod,mindenem megvan hozzá egyedül a pénz az akadálya,végzettségem van +jártam továbbképzésekre ami szintén jó ha van. Ahol lakunk nem igazán van a környéken bababolt max turkálók. Az üzlethelyiség jó helyen lenne ahol sok család lakik, ebben a boltban amit én tervezek nem csak babacuccok lennének. Már kidolgoztattam a tervet és összegzést is csináltam.
Tudom hogy mást nem érdekelnek a vágyaim,de engem igen és nyilván nem tántorít el semmi,egyébként ha nem bababolt lenne akkor valami más amire szintén kapnak. De tapasztalatból tudom hogy az anyák szeretik a jó minőségű normális áru baba/gyerek holmikat. Nem akarok nagy multikkal versenyezni,de nem is kell mert semmi szükség rá, én csak magamat és a családomat akarom eltartani és ennyi,de azért köszönöm a válaszod.
3. Köszi a válaszodat nagyon hasznosnak találom
3# mégegyszer köszi,utána néztem ezeknek a dolgoknak és még jobban beleásom magam.
Örülök hogy a kérdésemre kaptam választ :)
Itt találsz róla bővebb infokat, hazai forrásból nyújtható alatt
( A Ginop és Vekop út a munakerő piacra, az eu-s ESZA által finanszírozott, az ifjúság garanciás meg életkorhoz és kompetencia teszthez, tanfolyamhoz kötött. ) :
Jellemzően tavasztól írják ki, márciustól november végégig, de ez megyénként változó.
MüM rendelet az alapja:
pafi.hu- pl. nyomon követheted az aktuális pályázatokat.
Vásárláshoz, vagy bővítéshez meg majd ha egyáltalán "életben marad" 1 év után is, akkor ezek vannak:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!