Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik weboldalon lehet saját...

Melyik weboldalon lehet saját fotóimat illetve 3D renderelt képeimet eladásra kínálni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Bárhol, ha kiváltottad a vállalkozóit és adózol utána:

Facebook, Instagram, Vatera, Jófogás, saját weboldal, stb.

2019. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen ilyen formában gondoltam, de kifejezetten céloldalra vagyok kíváncsi, mint pl a 3D modellekhez CGTrader, Gumroad? Turbosquid stb.
2019. nov. 4. 10:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

általános képmegosztó és közösségi oldalakon is tudod értékesíteni a képeidet, de ez elég fapados, nem komoly megoldás.


bármilyen weboldalhoz viszonylag könnyen fel lehet építeni egy saját webshopot, ahol értékesíteni tudod a képeidet (vagy bármilyen más terméket), így az értékesítési folyamat kényelmesebb, egyszerűbb és zökkenőmentesebb lehet.


több féle hasonló oldal is létezik, több féle műfajban és megközelítéssel. a PhotoShelter, Photobucket (és valószínűleg még sok másik hasonló is) első sorban arra van, hogy a saját közönséged tudd az oldalra küldeni, hogy ott vásároljanak tőled. ugyanúgy, mint egy saját webshopnál te állítod be az árakat és hogy ki mit lát, viszont nem neked kell bajlódni az oldal üzemeltetésével és valószínűleg nagyobb az esélye, hogy véletlenül rátalál a képeidre valaki, mint egy saját weboldalnál. ezek az oldalak elég komolyan fejlesztenek a képek keresővel megtalálhatóságára és a saját közösségükön belülről is érkezhetnek vásárlók, bár ze kevésbé jelentős általában. az elsődleges működési céljuk általában, hogy saját magad marketingeled a saját oldaladon található képeidet, te küldöd oda a saját vásárló közönséged. főleg amerikában sok rendezvényfotós használja, hogy a sport és egyéb rendezvényeken készült képeket ezen az oldalon keresztül adja el.

ezek az oldalak szoktak a képekből készült termékeket is kínálni értékesítésre, amiket akár te magad is elkészíthetsz, vagy kiszervezheted más cégekhez - általában ajánlani is szoktak ilyeneket.


az 500px és több más hasonló oldal inkább a saját közönségüknek árulja a náluk megtalált a képeket. itt általában inkább a látványosabb, művészibb képek értékesítése szokott menni. itt általában az oldal maga árazza a képeket, te csak jutalékot kapsz az eladásból, nincs beleszólásod az üzlet részleteibe, csak annyit tudsz megadni, hogy akarod-e eladni a képet, vagy csak mutogatni akarod.


létezik egy csomó féle stock fotó oldal, mint a Shutterstock, iStock, stb. ők általában kevésbé művészi önkifejezésről szóló, általánosabb, sok féle helyzetben használható képeket szoktak értékesíteni. tipikus példája a milliónyi prezentációban és üzleti szórólapon látható "boldog üzletember elégedetten tekint a jövőbe" típusú képek. ezeknél az oldalak kifejezetten az értékesítésről szólnak, ha feltöltöd a képed, onnantól ők rendelkeznek vele, értékesítik, ők döntenek az árazásról, te csak jutalékot kapsz. akár kizárólagosságra is igényt tarthatnak a képeid felett, vagyis ha egyik oldalra feltöltötted, akkor máshova nem töltheted fel, nélkülük te nem értékesítheted, nincs beleszólásod, hogy ki mire használja, miután ők eladták és te megkaptad a pénzed érte. általában ezek az oldalak válogatni, szűrni is szokták a képeket. csak olyan képeket engednek kimenni, amik megfelelnek a tartalmi előírásaiknak, például felismerhető ember csak modellszerződéssel szerepelhet a képeken, márkajelzések, beazonosítható termékek egyáltalán nem, vagy csak a jogtulajdonostól kapott engedéllyel szerepelhet a képeken. akár a saját üzleti érdekeik, értékítéletük alapján is szűrhetnek a képek közt (pl. ha ők nem tartják eladhatónak a képed, nem feltétlenül fogják kitenni). ezek a képek kimondottan arról szólnak, hogy az oldal közönsége keres bizonyos módszerekkel és szempontoknak megfelelő képeket és ezeket az üzleti igényeket kell a képekkel kiszolgálni, olyan képeket kell gyártani, amire igény van - viszont ha ezt sikerül eltalálni, akkor akár jó pénzt is sikerülhet vele termelni.


az oldalakat általában nem érdekli, hogy milyen végzettséged, vagy számlaképességed van. bárki szerződhet velük, ha eladják a képeid, utalják a pénzt érte (a megállapodás szerint általában vagy valamilyen időszakos egységben, vagy bizonyos mennyiségű pénz felhalmozódása esetén).

a magyar adó jogszabályoknak persze meg kell felelned, tehát a bevételeidet a magyar törvényeknek megfelelően be kell vallanod. hogy neked milyen lehetőségeid vannak rá, hogy fotók értékesítéséből bevételt szerezz, azt egy könyvelővel érdemes egyeztetned.


ahhoz, hogy fotózási tevékenységet végezhess, ilyen tevékenységért számlázhass, ahhoz szükséges fotós végzetséget igazoló OKJ vagy azzal egyenértékű iskolarendszerű képesítéssel rendelkezni valakinek a vállalkozásban. vagy neked kell rendelkezni vele, vagy a vállalkozás egy másik alkalmazottjának is lehet, a cég akkor már számlázhat ilyet. viszont, ha nem fotózás a tevékenység, és amit számlázol, akkor nem is szükséges ilyen végzettség sem. egyeztess könyvelővel a legális lehetőségeidről.

2019. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!