Milyen céget érdemes alapítani külföldi termék forgalmazásra itthon? (KFT, BT? )
"Sziasztok találtunk egy terméket édesapámmal amit szeretnénk itthon forgalmazni."
Legelső lépés, még mielőtt BÁRMIT tennétek, hogy felmérjétek: el is tudjátok-e adni, van-e rá kereslet, vagy csak Ti láttok benne fantáziát?
Én is nagyon szeretnék rózsaszín plüss nyulakat árulni - csak lehet, hogy a kutya sem veszi meg: illetve kutyának lehet, hogy jó játék lenne :D
a példa csak arra volt, hogy értsd: nagyon nem mindegy, van-e rá kereslet?
Kiegészíteném magamat: el tudjátok-e adni ITTHON?
Volt olyan webáruház tulajdonos, aki értetlenül állt a jelenség előtt: nyugaton pörgő, jól eladható termékkel itthon befuccsolt, ráment egy csomó pénze és senki nem vette.
Miért kérdezed meg fél óra elteltével ugyanazt?
https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..
Jó, akkor a kérdésedre is válaszolok: azt, hogy milyen céget érdemes alapítani, leginkább egy könyvelővel tudjátok kisakkozni, hogy mi éri meg nektek. Egyébként nem is feltétlenül kell céget alapítani, lehet egyéni vállalkozás is.
Függ a terméktől, ÁFA, nem áfa, kinek van főállása, kinek nincs, stb.
Meg lehet akár külföldi cég is, a maga előnyeivel, illetve hátrányaival is, de összességében a termék is meghatározza, hogy milyen forma érheti meg hozzá.
És ha külföldön is jól eladható, akkor miért kellene lekorlátoznod magad itthonra a legnagyobb adózások közepette.
Másabb a megítélése egy nemzetközi cégnek, meg más egy egyéni vállalkozónak, Bt-nek a nemzetközi piaci salesben. Másabb a tárgyalási pozíciód, ebből adódóan a beszerzési, együttműködési lehetőségeid is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!