Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan, és honnan lehet...

Hogyan, és honnan lehet megtudni, hogy egy új vállalkozás ötlete legális e? Illetve, hogy milyen szabályok vonatkoznak rá?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem amit úgy tűnik még senki se csinál az országban.

A kérdés csak az, milyen szabályok vonatkoznak rá, és hogyan lehet törvényesen megcsinálni?

Milyen szakember, cég, vagy hatóság foglalkozik ilyen irányú tájékoztatással?


2010. júl. 12. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha privátban megírod, akkor tudok segíteni.


Negyedéves jogászhallgató

2010. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy például kérdezd meg itt.
2010. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember azért általában tudni szokta, hogy mit szabad tenni és mit nem. Nagyon a legalitás határán lehet ha nem tudod. :)
2010. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, fogalmam sincsen róla.

Valójában több ötletem van, valamelyik csak kivitelezhető.

Senkinek se ártanék sőt, éppen ellenkezőleg. Csupán annyira eltérnek a hagyományos vállalkozási ötletektől (mint például a sarki fűszeres), hogy még soha se hallottam róluk.

Tavaly szarvasgombával próbálkoztam, de az már egy kiépült piac, lekéstem róla. Másfelől van néhány ok amiért nekem nem érte meg. Viszont itt nem is ez a lényeg. Hanem amikor az APEH-nál az ezzel kapcsolatos kötelezettségeimről, (adó és papírmunkák) kérdezősködtem, körberöhögtek, és ráadásul még csak nem is tudtak válaszolni. Még csak azt se tudták megmondani hová fordulhatnék jogi tájékoztatásért egy szarvasgombászattal foglalkozó vállalkozással kapcsolatban. Szóval ezt most szeretném elkerűlni.

Pedig ha egy országban szeretnék a vállalkozásokat támogatni, akkor csak kell lennie ilyesminek is. Vagy én vagyok túl naiv és zöldfülű?

Na jó, évekkel ezelőtt egyszer láttam egy egyetemisták részére kialakított vállalkozási tanácsadó sátrat egy rendezvényen. De valójában semmit se tudtak ott mondani.

2010. júl. 13. 00:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!