Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyelvtudást az a jövőben is...

Nyelvtudást az a jövőben is megfogják fizetni?

Figyelt kérdés

Örökségből nagyjából olyan 10 millió Ft-ot fogok kapni és mivel lakást és kocsit nem akarok vásárolni, ezért továbbtanulnék. Eredetileg nyelvi szakra akartam menni, de az nincs távoktatáson, illetve sok helyen olvastam, hogy túl általános képzések ezek. Ezért gazdasági szak mellett döntöttem és jövőre akarok is jelentkezni, a szegedi egyetem indít gazdálkodás és menedzsment szakot. Mivel 27 éves vagyok ezért a nappali kiesett.


Tehát igazából ahogy írtam az érdekelne, hogy a jövőben lehet azzal számolni, hogy a nyelvtudás jelentős értéket fog képviselni és 3 akár 4 nyelvismerettel és egy gazdasági diplomával jól ellehet majd boldogulni?


A tervem az, hogy távoktatás mellett külföldre mennék dolgozni és mellette elsősorban nyelvet tanulni. Angolul elég jól beszélek, életem kint fél évet Angliában illetve már 3 éve recepciósként dolgozom és napi szinten használom. Ez mellé elsőként a spanyolt tanulnám meg, mert anno még tanultam gimnáziumba, utána pedig valamilyen keleti nyelvet kínai vagy japán. Mire megszerzem a diplomát az nagyjából 4 év, addigra 2 esetleg 3 nyelvet külföldi tartózkodással, akár ottani intenzív nyelvtanfolyamokkal úgy gondolom megtanulhatnék.


Érdemes ebbe belevágni?



2019. júl. 18. 15:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
Nyelveket szerintem mindig érdemes tanulni, viszont kérdéses, hogy csupán nyelvtanulás szempontjából megéri-e egyetemre menni. Én egy nagyon különleges nyelvet sajátítottam el felsőfokon - persze az angol mellett - egyetemen és célországban ledolgozott pár év alatt, viszont azt gondolom, nem fizetik meg arányosan a tanulásba fektetett energiát, az egyetemi vegzettséget.. A nyelvet igénylő munkákhoz nem is feltétlenül kell diploma, csak a tényleges és magabiztos nyelvtudás. Igazából van egész jó munkám, nem panaszkodom, egy erős átlagfizetéssel (300-350 ezer nettóban a hasonló területen dolgozó ismerősi köröm átlaga). De ha újrakezdhetném, akkor alapszakon valamilyen gazdasági/műszaki képzésen tanulnék, s mellette minoron nyelvi szakon. Ez így erős kombó lenne, s külföldre is mehetnél vele a célországba, hiszen nem csak a nyelvtudás lenne meg, hanem szakmai hozzáértésed is.
2019. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tanulni mindig érdemes, munkaerőpiaci szempontból viszont az angol alap, mellé jól jön egy nagyobb európai nyelv (német, francia, orosz) és esetleg egy "kisebb" európai (pl. holland, svéd) vagy egy távol-keleti nyelv - ha olyan helyen dolgozol.


Önmagában felesleges 4-5 nyelven beszélni, inkább tudj kettőt C1 szinten, azzal többre mész.


Egyébként egy ismerősöm munkahelyén (hárombetűs IT multi) vannak spanyol cégek mint ügyfelek, tehát nem teljesen haszontalan ez a nyelv sem. Bár jellemzően ők is inkább angolul kommunikálnak.

2019. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!