Általában az olyan városok lepusztultak, ahol kevés a szellemi munkás?
Érdekes jelenség.
Az olyan városokban, ahol kevés a szellemi munkaerő, ott a vendéglátó helyek vegetálnak, nem mennek jól.
De, más egyéb dolgok sem remekelnek, pl:programok.
Ellenben egy olyan város, ahol több irodaház is található, relatív sok a szellemi munkás.Vidéken, mondjuk Győr, ott pörögnek a vendéglátó cégek, 11 és 13 között dugig vannak az éttermek, gyakran az asztalra várnak az emberek.Meg, rengetegen rendelik az ételeket.
Ha meg körülnézünk, akkor az étkező emberek jelentős többsége csak kiugrott enni, ugyanis ott fityeg a nyakon vagy az oldalukon a belépőkártya.
1#
A kávézós kávénak nincsen párja.Mivel olyan professzionális gépekkel őrölik és főzik, amilyenek otthon nincsen az embernek és nem is lesz, mert milliós tétel.
Továbbá, nem mindegy,hogy frissen főtt/sült ételt eszel vagy megmikrózottat.Kirántott hús például kifejezetten rossz újramelegítve.
Pont ezért kellene minél több szellemi munkás, mert ők megengedhetik maguknak a 800 forintos kávét, amiből tud működni az étterem, tud pincért, szakácsot stb. foglalkoztatni, nő a fogyasztás, pörög a gazdaság stb.
Hozhatunk ide 500 autógyárat, ahol lehet nettó 200-250et keresni (húha), de abból az életben nem lesz normális gazdasági növekedés, pörgő gazdaság és belső fogyasztás.
"Kirántott hús például kifejezetten rossz újramelegítve."
Mert nem jól csinálod. Gondolom mikro, ugye? Hát akkor nem csodálom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!