Van rá esély, hogy valaha megkapom az elmaradt fizetésem?
Mivel te már írásbeli felszólítást küldtél neki ezért lehetőségként a bírósági út igénybevétele marad.
A bíróság előtt kérhetjük a törvény alapján járó juttatásokat. A bírói ítélet alól már nem tud kibújni a munkáltató, tehát fizetnie kell, amennyiben képes rá.
Nem kell bíróság, mivel nem kétséges a helyzet.
Végrehajtói felszólítás is elég, az valamivel gyorsabb.
Csak előre kell fizetni neki, mert ő - veled ellentétben - nem dolgozik ingyen.
4-est helyesbíteném. Nem "végrehajtói felszólítás", hanem közjegyző által kibocsátott fizetési felszólítás kell.
Elballagsz a közjegyzőhöz, leperkálod a díját, és ő ír egy levelet az adósnak, hogy tessék pengetni. Ha határidőn belül, ami azt hiszem, 30 nap, nem élnek ellenvetéssel, akkor jogerőre emelkedik, és ugyanúgy működik, mintha bíróság ítélte volna meg. Akkor el lehet menni a végrehajtóhoz, és kérelmezni, hogy emeljék le a bankszámlájukról.
Ha ellenvetéssel élnek, akkor marad a peres út, ami sajnos - köszönjük, Orbán-kormány - bonyolult és költséges lett. Ez esetben ügyvédhez kell fordulnod, mert már elsőfokon is kötelező a képviselet, és majd ő megírja a keresetlevelet, persze csak a Jóisten tudja, mennyiért...
HA megkapod.
Fizetned kell előre - és majd ESETLEG megkapod a pénzed.
Első kör:
Kormányhivatalokban találhatóak a munkaügyi hatóságok. Ott tegyél panaszt. Ők az illetékesek.
Második kör:
Ha az ellenőrök sem tudják kikényszeríteni (amit kétlek), akkor közjegyző általi fizetési felszólítás a munkáltató felé. A közjegyzőnek díja van.
Harmadik kör:
Ha a közjegyzői felszólításra sem fizetnek, akkor bíróság. Annak is díja van, de a költségeid behajtását szintén kérheted a munkáltatótól, valamint a bíróságtól az előzetes költségmentességet. Vagyis csak akkor kell fizetned a bírósági költséget, ha pervesztes leszel, egyébként a munkáltatóra terhelik.
A költségmentesség bérfüggő, nekem viszonylag alacsony bérem volt, én megkaptam, és nem is kellett perköltséget fizetnem utólag sem.
Nem fizetési felszólístás hanem fizetési meghagyás! Nagy a különbség!
Amúgy mivel ez elmaradt bér ezért a munkaügy garantálja, szóval a munkaügyi felügyelőség helyileg illetékes irodájába menj be - be fogják hajtani neked pikk pakk.
5: Minek kéne közjegyzőhöz mennie??
Bőven elég egy ügyvédi fizetési meghagyás a szerződés alapján.
H szükséges, akkor a végrehajtást is meg tudja indítani az ügyvéd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!