Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inkább itthol kevesebb pénzért...

Inkább itthol kevesebb pénzért dolgozni, vagy elmenni nagyobb városba többért? Kinek hogy érte meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Álltalános probléma. Az utazási hajlandóság ha dolgozni akar az ember itt a kérdés. Kell a pénz, akkor nincs kérdés menni kéne. De logika szerint meg sokba lenne, nem maradna több a zsebbe összesítve nézve. Állandóan pestet mondják nekem, szeretnék szakmába is lenni, de most ez lehetetlenség, mert tanulnom kéne hozzá. Informatikus vagyok. Kell a tapasztalat meg ilyenek. Ki hogy áll ilyen téren? Megéri vagy sem elmenni messzebb. Szabolcsi vagyok amúgy, és már így is albiba és szociból élek.
2010. júl. 6. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm feljött Pestre, mert otthon nem kapott munkát a szakmájában (meg amúgy se nagyon...). Neki bevált, bár szívja a fogát az elbérlet miatt, mert előtte a szüleivel élt, de nálad ez a tényező sincs.

Szerintem nagyon rossz, hogy az emberek még ma is ilyen röghöz kötöttek, én is feljöttem Pestre és lett jó állásom, tanulhatok, stb....


Azt mondanám, hogy próbáld meg az elköltözést. Mit veszíthetsz? Ma, az internet korában az otthon maradottakkal való kapcsolattartás lényegesen egyszerűbb, mint régen, minden egyéb meg pozitív :)

2010. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó nyílván telóznék meg ilyenek. Csak amit mondtál, ez a drágaság, hogy az albi, azért ott sok a kis bolt, azok drágábbak, és elvinné ugyanugy a többletkeresetet. Én régen nyaranta nyomtam fent a melót, de az nem szakmabeli volt, hanem egy gyári, most is visszamennék oda egy kicsit ha lehetne, de gúnyolódást hallgatnám az állandósoktól, szemétkedtek egész végig régen is.
2010. júl. 7. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!