Mit gondoltok arról a hozzáállásról, hogy "Egy orvosnak lelkiismeretből kellene gyógyítania. Ne akarjon az aktuálisán nagyobb fizetést"?
A boltban meg majd lelkiismeretből kap kenyeret és a villanyszámlát is lelkiismerettel fizeti ki. Csakúgy, mint a nem éppen olcsó szakkönyveket, folyóirat-előfizetéseket, tanulmányutakat, amivel szakmailag fejlődhetne.
Az teljesen rendben van, hogy az orvos lelkiismeretből gyógyít. Semmi szükség még több "muszáj" orvosra, akik azért ülnek a rendelőben, mert apa és anya is orvos volt és nekik csak ez maradt, mint karrier (és amúgy is ott a bejáratott magánrendelő tisztes ügyfélkörrel), vagy az osztályvezető főorvosi kinevezéshez és a jó fizetéshez kötelező nekik pár évet gyógyítani (és közben vágják a centit), esetleg már rég nyugdíjban lennének, de olyan jól fizet a háziorvosi praxis, hogy amíg valahogy el tudnak jutni a rendelőig, űzik az ipart. Gyógyítson lelkiismeretből, azért, mert szereti csinálni és feladatának tartja - de kapjon érte tisztességes fizetést, olyat, amit nem kell szégyellnie senki előtt. Olyat, ami kimutatja, hogy mennyire fontos a munkája.
Nem mellékesen: ha az állam jól megfizeti az orvosokat, akkor megteremti a lehetőségét annak, hogy válogasson köztük. Nem azt kell beültetni a rendelőbe, aki valami véletlen folytán a diplomaszerzés után is itthon maradt, hanem azt, aki megszolgálja, hogy jó pénzt kapjon. Lehet, hogy kevesebb lenne az alkalmatlan orvos.
Azért érdekes módon én még nem találkoztam nélkülöző orvossal.
Ez csak ilyen kamu szöveg. Lehet, sőt biztosan nem túl magas az alapfizetésük, amit az állambácsi biztosít nekik, de magánpraxisból, az ügyesebb orvosok bőven az átlag ember életszínvonala felett tudnak élni. Szóval annyira nem kell sajnálni őket...
És igen gyógyítson elhivatottságból és lelkiismeretesen, ne a pénzért csinálja! Ez nem jelenti azt, hogy nem kaphat tisztességes fizetést, de ne ez legyen az elsődleges szempont. Egyébként szerintem ennek minden szakmára érvényesnek kellene lennie.
Nem minden orvosnak van (jólfizető, vagy akármilyen) magánpraxisa...
Egy gasztroenterológus, klinikai genetikus, orvosi mikrobiológus, oxyológus, orvosi laboratóriumi diagnosztikus szakorvos pl. rendelkezhet magánpraxissal?
Illetve a hálapénzek is az összes orvos kb. 10%-nál öszpontosulnak, főleg sebészeknél.
A 2-es válaszolóval teljesen egyet tudok érteni.
Rengeteg olyan orvossal találkoztam, aki teljesen alkalmatlan erre a szakmára, illetve aki csak azért lett orvos, mert a szülei stb. orvosok és a "kijáratott" utat folytatja, nulla hivatástudattal.
Ma az a baj, hogy az emberek bármilyen orvosnak kell, hogy örüljenek mivel hiány van belőlük, szükséges lenne (szerintem), hogy több orvosi kart hozzunk létre, növeljük a bejutási lehetőséget a karra megadva a lehetőséget többeknek, hogy bekerüljenek a rendszerbe és úgyis majd csak a végzés után derül ki igazán, kiből lesz jó orvos, szakember. Kell, hogy legyen versenyhelyzet ebben a szakmában is (ami jelenleg egyáltalán nincs) és így azok maradnak a pályán és keresnek jól, akik tényleg szakmailag olyanok is, őket viszont sokkal jobban meg kell fizetni mint jelenleg.
"Nem minden orvosnak van (jólfizető, vagy akármilyen) magánpraxisa..."
Hol írtam ,hogy mindegyiknek van???
"de magánpraxisból, az ÜGYESEBB orvosok.." Tanulj meg szöveget értelmezni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!