Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnökként fizetés?

Villamosmérnökként fizetés?

Figyelt kérdés
sziasztok, felsofoku angollal es 2ev magyarorszagi tapasztalattal, mennyit lehet keresni Nemetorszagban vagy a Usaban? Nemetorszagban Berlin vagy valamelyik deli varos Stuttgart v Munchen erdekelni, ha valakinek van tapasztalata kerem irjon. Illetve mennyire problema, hogy a nemet tudasom joval az angol alatt van.

2019. ápr. 27. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
hát az usában 2 év tapasztalattal olyan 80k usd körül éves szinten, de nagyban függ attól hogy pontosan milyen munkakör
2019. ápr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Itt írnak bért is.

[link]

2019. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Multheten olvastam egy amcsi forumot ahol a villamosmernokok a fizeteseiket osztjak meg egymassal. SCADA es PLC fejleszto mernokokrol van szo. Az maradt meg, hogy autoiparban relevans tapasztalattal (5ev) evi 60-100, olajiparban 80-120, gyogyszeriparban 100-150, nuklearis iparban 150-200 ezer dollar az eves jovedelem.
2019. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

3: Hát, az nem valami nagy durranás Usa viszonylatban.

Rokonom ingatlanügynökként keres évi 250-300 ezret.

2019. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4:Azért a rokonod keres jól és nem te, mert fingod nincs arról, hogy mi az a reprezentatív minta.

Itt egy például:

[link]


[link]


Abból az átlagos 37000 dollárból pont éhen is lehet halni, szóval a rokon vagy nagyon jó és nagyon sokat dolgozik, LAben/NYban, vagy ordas nagy kamu.


Villamosmérnökként viszont ezzel szemben teljesen reális a 80-100-120as bruttó fizetés, akár kezdőként is, természetesen lakhelytől függően.

Ha csak a fizetés számít, én Kaliforniában néznék munka után.

Villamosmérnökként valószínűleg Texas vagy a keleti part is jól fizet.

2019. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5:

Azt nem tudom hogy kerül ide, hogy én hogy keresek, de mondjuk a 870e-s nettómmal annyira nem panaszkodom, pláne hogy ehhez még a szülővárosomat sem kellett elhagynom.


Nyilván az ingatlanügynök kint is jutalékos meló, ahogyan a mérnök meg fixbéres, mint itthon, tehát a mérnök hiába melózik egyik hónapban duplaannyit, mint a másikban, a lóvé még ugyanannyi marad.

Annyira még nem is kiemelkedő a rokonomé, van kollégája aki évi 4-500 ezret keres.

Ja és nem LA, nem is NY.

De mindegy, ettől függetlenül Usa viszonylatban akkor sem nagy durranás egy villmérnöknek az évi 100.000, ennyi a lényeg.

2019. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Nincs USA tapasztalatom semmilyen munkakorben, de ha itthoni viszonylatban hasonlitod ossze az ingtalanosok beret a villamosmernokokkel, kb. az arany ugyan az. A fovarosban a villamosmernokok jellemzoen 3-500 eft kozott keresnek, az ingatlanosok igen csak 7 szamjegyu fizetest kapnak (felteve ha megy az uzlet).

Tovabba ha nem multihoz mesz, a tulorat jo esellyel fizetik, ha van egy huzosabb honap egy ~400 eft-os alap berrel 600 korul meg lehet keresni. USA-ban nem tudom hogy mukodik.

Ettol fuggetlenul en is keveslem az eves 100e dollaros fizetest a tengeren tulon a mernokoknel.

#3 voltam.

2019. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!