Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Telepített idegenvezető - hogyan?

Telepített idegenvezető - hogyan?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezném, akik járatosak a témában, hogy hogyan kell elképzelni a telepített idegenvezető munkáját? Ha jelentkezik az ember egy állásajánlatra, akkor milyen bérigényt érdemes feltüntetni? A lakhatását a munkáltató intézi, vagy magának kell intéznie albérletet? Ajánljátok-e ezt a fajta munkavégzést?

Igazából minden érdekelne ezzel kapcsolatban, mert mindig is érdekelt az idegenvezetés. :)



2019. márc. 26. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A magyarként elérhető (értsd. európai és közel-keleti) országokban az idegenvezetés papíralapú szakma.

Azaz végzettséget kell először szerezned.


(1/b. Amennyiben máshová mennél, nézd meg, hogy az adott országban kell-e végzettség hozzá!)


2. Az idegenvezetők nagyrészt a saját lakhelyükön kezdik. Ugyanis először gyakorlatot kell szerezni élesben (sokat), hogy utána olyan helyet mutathass be, ami nem az "otthonod" (születési országod).


3. A lakhatás teljes mértékben változó. Tényleg! Rengeteg cég van akik biztosítanak kis munkásszállót, van amelyik komplett apartmant (ezeknél értelemszerűen kisebb a fizu), vagy lehet hogy neked kell megoldani (cserébe annyi a fizu, hogy meg lehessen oldani).


4. Bérigényt nem nagyon tudsz írni. Ha nem ülsz be irodába is, akkor nincs mire fix pénzt adniuk.

A világon SZINTE(ellenpéldákkal lehet jönni, de az a kisebbség) mindenhol teljesítmény béres. A teljesítmény órát és utazást, illetve típust jelent.

Általában van egy táblázat.

Az órabéren változtat a típus (sétáló, buszos, vegyes), az odautazás típusa, a menet hossza, stb-stb.


Természetesen szokott lenni egy "készenléti" fix bér, de az nagyon minimális.


5. Hogy ajánlanám-e?

Magyarországon annyira nem.

Külföldön viszont annál inkább.

Itt ahol én élek (Távol-Kelet) néha vállalok idegenvezetést a normál munkám mellett (angol-tanár/háztartástan-tanár/osztályfőnök/egyetemi-előadó), de ma már inkább csak olyankor, ha a csoportban nincs magyar. Illetve lehet benne, de általában amennyire lehet, próbálom úgy megoldani, hogy a magyarok ne jöjjenek rá, hogy én is az vagyok.


Na ez mondjuk egy jó tipp is a későbbiekre, ha összejön:

Ha magyar van a csoportban, mérd fel, hogy milyenek, és ha olyanok, ne tudják meg hogy magyar vagy!

Nekem az a tapasztalatom, hogy olyankor előjön a magyar vérük, és mindenben megkérnek, hogy "ezt-azt" próbálj már nekik intézni, szerezni, "magyarságra" hivatkozva kedvezményeket akarnak szerezni, stb.


K. N.

2019. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő és részletes választ! :)

Igazából egy hirdetés keltette fel a figyelmemet, a török tengerpartra keresett egy iroda telepített idegenvezetőt. Az én szívem Törökországba húz, ha elvégezném a tanfolyamot és levizsgáznék én Töröko-ban szeretnék dolgozni. A hogyan az más kérdés, gondolom nem olyan egyszerű egy magyar vizsgával külföldön idegenvezetni. :/ Azért is írtam ki a kérdést, hogy van-e értelme kiadni a képzésre 200 ezer forintot, és felrúgni az eddigi életemet. Próbálom gyűjteni a pro és kontra érveket. :)


Amit a magyarokról írtál az sajnos igaz, nyaralások során is kerülni szoktam a magyarokat amennyire csak tudom. :(

2019. júl. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!