Szerintetek épületgépészeti terület mennyire lesz hosszútávon megmaradó szakma?
Miért ne lenne hosszútávú?
Amíg épületek lesznek, gépészetük is lesz. Sőt, egyre több az innováció, egyre szigorúbb az energetika, egyre több a feladat.
A gépészet közepesen-jól megbecsült mérnöki tevékenység fizetésben, lehet vele jól keresni.
A keskeny síkot nem értem, hol szélesebb a sík a mérnöki pályán?
Hát, szerintem kell lennie több cégnek is, de ezt te tudod. Ha nem látsz benne perspektívát, ne csináld.
Én építész vagyok, elég sok céget ismerek a saját megyémben, fizetéseket pontosan nem tudok.
Viszont én állásért előszőr Budapestre költöztem, majd vidéki város, majd most újra másik város/megye. Szóval igen, sajnos néha áldozatot kell vállalni. De ha te nem vagy hajlandó lépni, akkor most mérd fel, hogy mire van szükség felétek.
Szia Kérdező!
Először is a #3-as válaszolónak,az építész válaszolónak ment a zöld kéz! Én is hasonlóan gondolom.
A kérdezőnek: Épületgépész tervezőmérnök vagyok,imádom!:) Azt hiszem ezzel mindent elmondtam:)!
Nyugodt lehetsz ez a szakma nem fog eltűnni,folyamatosan fejlődik,innovatív légkör,és szerteágazó szakterület, aminek az alapja egy széles tudományos terület egyetemi,főiskolai képzésben,de még a "régi" technikusi képzésben is. Ha érdekel,vágjál bele,csak legyen kitartásod és célod,és szánj rá pár évet,ne add fel az első nehézségeknél,hidd el megéri!:) Remélem ha ezt választod boldog leszel:)! Udv! Szabadeg1980
Nekem van egy ismerősöm, ő vállalkozóként csinálja ezt és nagyon jól elvan vele, mellett állandóan tanul, képzésekre, egyetemre jár.
Szerintem ha érdekel nyugodtan vágj bele és ne aggódj azon, hogy mennyire "hosszútávú szakma". Ha egyszere bekerülsz a szakmába jó esetben úgyis folyamatosan tovább fogod magad képzeni, magyarán tudsz majd alkalmazkodni a szakma változásaihoz.
A végzettséged gépészmérnök lesz. Így ha nem tetszik az épületgépészet másba is elmehetsz. A fizetés vidéken tényleg nem annyira jó de ha egy cégre gondolunk csongrád megyében akkor az a hely kezdő ként nem fizet rosszul, fizetésemelés meg úgy is van. Budapesten meg a legalsó fizetés az olyan 230 nettó kezdő ként, de ez bejelentve és évenként szépen megy felfele.(vannak helyek ahol többet is adnak tervezésben)
Mellesleg ha ezt szeretnéd csinálni akkor hajrá, csináld!
Igen, de kis cégről van szó, ami csak 2013 ban alapult, mindösszesen 5-en dolgoznak benne. Na most én teljesen kezdőként lehet meggyűlik velem a baj, ami munkahely vesztéssel járhat. Szeretek hosszútávon gondolkodni mégha ez butaság is, hisz ilyenkor mondják, majd lesz másik. Mi erről a szakmáról a véleményetek? Egy átlagos gondolkodású ember is simán felfogja, vagy szükséges hozzá az igaz, masszív mérnöki gondolkodás, és rohadt bonyolult?
Mellesleg, ha elkezdem az msc-t azonnal mehetek energetikus szakvizsgára, vagy ez, hogy működik? Ha nem milyen képesítést lehet szinte azonnal megszerezni e téren? Egyébként meg komolyan érdekel, de azért félek, hogy beletörik a bicskám...
Hát nem egyszerű, de azért nem kell zseninek lenni hozzá.
Én végigbukdácsoltam az egyetemet, bsc vége felé mondta egy tanárom, hogy soha nem lesz belőlem építész (hasonló nehézségre, azért merek írni, van rálátásom). Most adta át az msc diplomadíjamat. 1 percig nem voltam munkanélküli, sőt, most 3-an versengenek értem, neves cégek. De hangsúlyozom, költözni hajlandó voltam a munkákért és rengeteg energiát beletettem.
Az lehetetlen, hogy a megyédben egy gépész cég legyen. De gondolom a képzést úgyse ott csinálod, növekedni fog a látóköröd.
energetikai tanúsítói vizsgához 1 év gyakorlat kell. De ez nem baj, úgyis beülsz egy céghez, szerkesztőként, aztán tanulsz szépen. Nem kell mindent azonnal elérni.
Mivel a képzés gépészmérnök bsc, ezért maguk az alapozók a sima mérnöki tantárgyak, a szakirányos/specializációs tantárgyak meg csak épületgépészetiek. Az előbbi nehezebb, az utóbbi valamelyest könnyebb.
Mivel csongrád megyében laksz kb. pont ugyan olyan távolságra van az összes intézmény.
BME, DE és a PTE-n tudod tanulni, a SZIE-n is volt de már nem indul, ott inkabb a létesítménymérnök mester van amiről inkább ne beszéljünk. 😃
Budapest nehéz, Debrecen meg Pécs kb. hasonló nehézségű, de könnyebb és gyakorlatiasabb(régen ezek főiskolák voltak), mint a BME.
Szerintem mindenhol lehet a hosszú távban gondolkodni több év múlvára is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!