Miért mondja mindenki hogy az egyetem erősebb meg a diploma?
Járok egyetemre, sok ujgazdag is van akik csak beülnek egy órára eloadasra vegigbeszelik , mobiloznak stb.
Ez még oké,de 180 kreditet kell teljesiteni egy félév során.Vagyis 30 kreditet felevenkent.
Ezáltal nagyon kevés orak vannak, van amikor csak egy előadás van es ennyi.
Tehát konnyu, pláne konnyu szakon es rengeteken vannak. Nagyon sokan.
Ezzel szemben egy okj képzés oda is jártam ahol heti 5 tanitási nap van, napi 6-7 ora, + gyakorlat,meg nyári kotelező 160 óra gyakorlat.
Egyetemen nincs ennyi elmélet es idopocsekolasnak tartom azt is hogy csak egy előadás van mondjuk egy nap és akkor minek bemenni?
Tehát hiába 3 és félév ha 180 kredit teljesithető másfél év alatt is akár és akkor lenne ugy mint a okj sulikban hogy heti 5 napot bent vagyunk. Csak ugye vannak ráépülös tantárgyak és direkt igy csinálják hogy még véletlenül se csináld meg másfél év alatt mert pl aki fizetős szakon van, mondjuk 300 ezer ft/félév, és ha másfel ev alatt vegeznenk a 3 és félév alatt akkor az bevétel kiesést jelentene az egyetemnek.
De igy meg időpocsékolás, nem erős az egyetem aztán vegez valaki meglesz a tucat diplomája aztán munkát utána nem fog kapni mert tű lesz a szénakazalban.
Honnan tudod, hogy mi lesz 10 év múlva? Vagy azután?
Nézd meg a vasutat, 2000-es évek elején még hol láttál olyan modern, szép motorvonatokat, mint amik most közlekednek Budapest környékén? Aztán lett EU támogatás... és megvették ezeket abból. Különben utazhatnál még most is mindenhol a 70 éves kupékban.
Vagy nézd meg a 4-es metrót. Ki vezeti azt, heh? Kell néhány biztonsági ork, aki figyel, hogy a hülye részeg ne essen a szerelvény alá, aztán annyi. Hol van a metróvezető...?
Nyugaton automata boltok, vasútállomások vannak, ahol egyáltalán személyzet sincs, csak beléptetőkapuk és arcfelismerő biztonsági kamerák, amivel később rövid időn belül megtalálják a bűnözőket bárhol. Nálunk csak Tesco automata pénztárak, de már elkezdődött itt is.
Ez már a múlt, ha még hozzánk nem is gyűrűzött be teljesen, de mit hoz a jövő?
Most épp többek között a 3D nyomtatás van slágerben, amivel akár komplett épületeket is lehet már "nyomtatni".
Honnan tudod, hogy tíz év múlva az a sok kőműves, ács, meg hasonló, aki ma elég jól keres, nem megy ugyanígy a levesbe, mert a nagy építőcégek kapnak EU vagy bármilyen más, milliárdos támogatást a beruházásra, és inkább beruháznak ilyenekre a melósok helyett (ugyanakkor kiszorítva a piacról a gyorsaságukkal, olcsóságukkal a jómunkásembereket alkalmazó pistike kft.-ket, mint anno a taxik kiszorították a lovaskocsikat)...?
Én ezért mondom, ha valaminek van jövője, az egy diploma lehet, illetve a ráépülő élethossziglani tanulás, tökmindegy, hogy te most épp mit gondolsz róla. Persze nem a kamuegyetemek kamudiplomáira gondolok.
BME-n reggel 8-tól minimum du 2-ig bent voltunk minden nap, de volt hogy 5-ig...
OKJ-ból is van egyébként olyan, hogy heti 8 óra az egész.
10-essel értek egyet. Van okj-m és egy büfé diplomám. Okj-val semmire nem mentem, a büfé diplomámmal simán el tudtam helyezkedni.
Az egyetemen nemcsak az újgazdagok, hanem a többi agyament bunkó is ökörködik. Nem pénz, hanem intelligencia kérdése, hogy tudnak-e órán viselkedni.
Ha napi egy előadásod van, akkor esélyes hogy elszúrtad a tárgyfelvételt. Vagy az ELTE-re jársz, ahol amerikai mintára drasztikusan csökkentették az óraszámot, hogy otthon többet tudj tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!