Lányként mit tudnék tanulni, ami építőiparral kapcsolatos?
Fiús lány vagyok és rájöttem, hogy majdhogynem ez az egyetlen terület, ami érdekel. Csak sajnos nincs erős fizikumom, szóval nyilván kőműveskedés meg burkolás, stb. kizárva. Pedig amúgy imádnám, de nem lenne erőm hozzá szerintem.
A lakberendezést szokták még mondani, de azzal meg nem nagyon lehet elhelyezkedni, meg nem is annyira alkotó tevékenység, mint szeretném.
A vízvezeték-szerelő gondolom, szintén nehéz, esetleg a villanyszerelés? (Ész megvan. 😁)
Esetleg van valami jó ötletetek számomra, vagy nyugodjak bele, hogy egész életemben olyat kell majd csinálom, amit nem szeretek? 😢
Ja azt nem mondtam, már kicsit öreg vagyok, szóval egy 5 éves tanulást már nem vállalnék be, mert családot is akarok nem annyira soká.
Mellesleg már van egy diplomám, ami nem rossz, de váltanék, ha egy mód van rá.
Magasépítő technikus, mélyépítő technikus, vízépítő technikus, építészmérnök, statikus, építésvezető stb. Én magasépítő technikusnak tanultam nappali tagozaton. Rengeteget kellett tanulni és rajzolni + nyaranta 3-4 hétig kötelező volt a gyakorlat ahol napi 10 - 12 órában vertem a vakolatot hiltivel, hordtam a kavicsot, vakoltam, betonoztam stb. A többi munkás akik szintén ott dolgoztak nem értették, hogy mi a bánatot keresek én ott... :D Eleinte nagyon lelkes voltam de aztán borzasztóan megutáltam nem a fizikai munka miatt hanem a tantárgyak miatt (kitűzés, ábrázoló geometria, statika). Szóval nem végeztem el, helyette pénzügyi-számviteli szakmát szereztem. Jól gondold meg ezt az építőipari témát mielőtt belevágnál.
21/L
Az a baj, hogy ilyen szakmákban nőként soha az életben nem fogsz érvényesülni. Főleg nem családos nőként.
Mondom ezt neked fiatal nőként, építőmérnökként. Eszméletlenül nehéz még az íróasztal mögül is. Folyamatosan dupla köröket kell futnom, hogy emberszámba vegyenek, meghallják a véleményemet. Átnéznek fölöttem, esetleg megkérdezik hozzáértőbb nincs-e, mert hogy "jajj bocsánat, nem gondoltam, hogy ön a vezető". Próbálnak hülyének nézni, kijátszani ott ahol tudnak. Igaz ez a fiatalokra kollektívan, de ha fiatal vagy és még nő is, akkor a legtöbb régebbi róka mindenáron felakar zabálni a szakmában.
Na most gondold el ugyanezt, amikor burkolóként mész üzletet kötni, esetleg konkrétan burkolni. Egy építkezésen, ahol egyszerre 5 brigád dolgozik tele aluliskolázott, 8 általánossal sem rendelkező c típusú melóssal, gondolhatod mekkora élmény odaállni egyedüli nőként az egész építési területen... Vannak tipikusan férfias szakmák. Szerintem már az építésvezető is az. Kevés az a nő, aki helyt tud állni ilyen körülmények között. Az általad felsorolt kétkezi munkák pedig szintén ilyen tipikusan férfi munkák. Nem azért nem tudnál megélni belőle, mert rosszul csinálnád, amit csinálsz, vagy mert nem vagy rá nőként képest, hanem a sztereotípiák miatt. Tehát én erősen óva intelek ettől.
Ha építőipar, akkor mindenképpen válassz íróasztalt. Család mellett is el lehet végezni egy műszaki szakot, esetleg a jelenlegi diplomádra ráépülő másfél-kétévest. Pl. lehetsz munkavédelmi szakember építőiparban. :) És még jól is fizet...
Igen, utolsó válaszoló, ez nekem is eszembe jutott, hogy tuti nem vennének komolyan.
Gondolkodtam ingatlanoson is esetleg, ott sok a nő nemű, mondjuk nem is hoz létre semmit, de legalább épületekkel foglalkozik.
De azért köszi a válaszokat, utánanézek ezeknek. Jöhet még tipp, ha van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!