Szerintek is nonszensz, hogy Magyarországon nem szeretik a külföldi (nyugat-európai) diplomával rendelkezőket?
Több embert ismerek, aki kiment "kalandozni" Nyugat-Európába, vannak akik tanulni mentek ki, de van aki dolgozni ment ki és időközben diplomázott.
Ugyanis kint, akkor is kevesebb pepecseléssel,büroktációával jár bekerülni egy egyetemre,mint Magyarországon, ha külföldi érettségid van.
Viszont többük is hazajönne.
Akad egy kis probléma ezzel, nem nagyon kapkodnak utánuk a munkáltatók.Nem filozófia diplomával rendelkeznek, mielőtt valaki megkérdezi, hanem főleg üzletivel.
Állításuk szerint, a probléma az,hogy az interjúztatók túl jónak tartják őket.A vezető aki interjúztat fél,hogy a székébe ülnek.
De, ez a magyar munkaerőpiacon akkor is gond, ha valakinek több jó diplomája van, azt sem igazán szeretik a vezetők, mert féltik az állásukat.
"Állításuk szerint, a probléma az,hogy az interjúztatók túl jónak tartják őket.A vezető aki interjúztat fél,hogy a székébe ülnek."
Nem az a fő probléma. Olyan embereket keresnek, akik nem lépnek le. Ha volt külföldön, az növeli annak a kockázatát, hogy tele lesz a töke és visszamegy. Vagy ha például szegedi, akkor tele lesz a töke Budapesttel és visszamegy Szegedre. Előbb fogja megtenni mint aki egész életét Budapesten élte le. Olyan emberek kellenek, akiket lehet csicskáztatni és eszük ágában nincs lelépni, ha valami nem tetszik nekik.
Én ilyenről még nem hallottam, hogy nem szeretik őket, pedig szintén jópár ismerősömnek van diplomája külföldről (főleg Dániából, de páran Hollandiában és Németországban tanultak), több is gazdasági területen végzett és a nyelvtudás miatt elég hamar találtak munkát. Ami inkább probléma volt néhánynál, hogy a külföldön szerezhető bért akarta itthon is kapni és nem volt hajlandó lealkudni.
Ez a "vezető félti az állását" többnyire csak egy béna duma. A legtöbb vezető pont olyanokat keres maga alá aki jól képzett, nem igényel sok időt betanítani és nem kell folyamatosan a féleszű alkalmazott hibáit javítgatni. Nyilván van pár aki bólogató jancsit keres, de szerencsére nem ez a jellemző.
A több jó diplomával is ez a baj, ha túlképzett egy pozícióra lehet szimplán nem éri meg nekik annyit fizetni, amennyit a munkavállaló kérne. Keresnek olyat aki ért hozzá, de nem kér pofátlanul sokat mert mellette ilyen olyan diplomája us van ami nem releváns a munkakörhöz.
"Állításuk szerint, a probléma az, hogy az interjúztatók túl jónak tartják őket. A vezető aki interjúztat fél,hogy a székébe ülnek."
Ez aranyos :)
Nem, nem ez a probléma...
Több olyan cégnél is dolgoztam ahol az ilyen embereket nem vették fel mert veszélyeztették volna a kialakult klientúra rendszert. A főnöknek mindenhol megvannak a saját emberei akik felé hűségesek nem a cég irányába. Mint a középkori hűbérúri rendszerben. Ha el kell maszatolni valamit vagy meg kell igazítani egy jelentést akkor a főnök csak a hűséges beosztottra számíthat. Ha nem jönnek a számok legalább papíron akkor ugrik az éves bónusz.
Sosem a szakmai tudás a domináns, hanem hogy hogyan tud beilleszkedni az illető a "csapatba".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!