Miért várják olyan sokan másoktól, hogy többet fizessenek nekik, ugyanazért?
> "Itt a gyakorin és az életben is azt veszem észre, hogy a legtöbben másoktól várják, hogy megoldják az életüket. Magasabb fizetést várnak pl, ugyanazért a munkáért."
Általában csak arról látod/olvasod ezt, akinek problémát jelent. Ugyebár akinek nincs az önállósággal és az önérvényesítéssel problémája, az nem fog róla regényt írni. Tehát a "legtöbben" rész félrevezető. Az persze emberek valóban önállótlanok tudnak lenni, ez probléma is.
> "Miért nem hajlandók az emberek önállóan gondolkodni, felelősséget vállalni, kockáztatni és tanulni a hibáikból? Nem ezekkel feleszthetnék fel országukat, otthonukat, környezetüket, tennék élhetőbbé az életüket és leszármazottaik életét? Miért nem ez az irány?"
Röviden és demagóg módon: a kádár-korszak. 2 egész generációból ki lett verve az önállóságra való hajlam, miközben a szervilizmus és a talpnyalás a mindennapokba is bele lett sulykolva. 30 évvel a (technikai) rendszerváltás után felnőtt kb. egy fél generáció, aki képes önállóan gondolkodni. Azért mondom csak egy fél generációnak, mert a gondolkodásmód sokáig tud öröklődni (nyilván nem genetikailag, hanem neveltetésből adódóan).
Aztán ott van az, amit sokszor csak úgy neveznek, hogy snowflake generation... ezt nem tartom különösebben problémának, mert pár kemény pofonnal helyre lehet igazítani egy-egy adott illetőt (miközben ráadásul pont az individualizmusról szól), szemben évtizedek agymosásával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!