Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem érték a lojalitás...

Miért nem érték a lojalitás az IT szektorban?

Figyelt kérdés
A cégek miért nem emelik a dolgozók bérét, miért kell munkahelyet váltogatni ahhoz, hogy egy programozó fel tudja emelni a bérét?

2018. dec. 28. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert az IT szektor munkakörei tipikusan azon kevés irodai munkakör közé tartoznak ami nagyon jól kontrollált. Amennyiben a szaktudás megfelelő egy személy munkakörét nagyon gyorsan és hatékonyan át tudja venni egy másik. Ez jellemzően nem így van a legtöbb irodai munkakörnél.


Ettől függetlenül nem minden cég fagyassza be a béreket, de sok cég (és nem csak IT) nem érti meg, hogy a jó munkaerőt megtartani jobb befektetés, mint küzdeni a fluktuációval.

2018. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem a lojalitás az érték, hanem a szakmaiatlan elprezisedés. Bullshit szöveg arról, hogy nem pénzért dolgozol, hanem az innovációért, melegjogokért és hogy példaképed Péter Árvai.


A látszat a fontos, nem a végeredmény.

2018. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a szaktudás megfelelő egy személy munkakörét nagyon gyorsan és hatékonyan át tudja venni egy másik."


Nem vagyok egy hatalmas programozó de azért én ezt nem így gondolom. Elég szar sztem más kódjával dolgozni


Ez a béremelésesdi meg nálunk is így van pedig nem IT szektor. Vagyis emelik, csak nem értelmes mértékben.

2018. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam egy HR-es cikket ahol azt feszegetik, hogy nem mutat jól az önéletrajzban ha valaki több évre leragad egy cégnél ugyanabban a munkakörben. Miért nem akar fejlődni miért nem keresi a kihívásokat ?

Mondjuk azt is kimutatták, hogy 4 év után már mindenki belefásul a munkájába és váltásra lenne szüksége.

És nem csak az IT szektorban.

2018. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez nem csak az IT szektorban van így.


Én járműmérnök vagyok, az én szakmámban is akkor tudok "béremelést" elérni, ha váltok.


A legtöbb helyen nem divat a rendes béremelés,hanem csak az infláció követés, meg még arra rádobnak maximum bruttó 10-15 ezer forintot.

Utána meg csodálkoznak,hogy fluktuáció van.



Sok cég még mindig nem fogta fel,hogy az EU-ban vagyunk, kemény a verseny és egyre keményebb lesz.

Egy IT szakember vagy egy mérnök simán eltud helyezkedni külföldön jóval több bérért.

2018. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok egy hatalmas programozó de azért én ezt nem így gondolom. Elég szar sztem más kódjával dolgozni"


Ez azért attól függ milyen a struktúra.

Természetesen xar más kódjával foglalkozni, de nem mindegy milyen projecten. Ahol mondjuk 2 fejlesztő dolgozik fél évet valamin és az egyik elmegy ott xar.

Ahol 50 fejlesztő és 5 PM dolgozik nagyon strukturált keretek között ott kevésbé.

2018. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 a gyakori váltogatás meg arra jelez elő hogy a leendő cégnél sem fogsz sokat maradni, ami szintén mínusz pont
2018. dec. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha van rajta sapka akkor azért nem, ha nincs rajta sapka akkor meg azért.

Írj olyan önéletrajzot ami mindegyik HR-esnek tetszik.

Volt olyan, hogy három HR-es három különböző, egymásnak ellentétes tanácsot adott amikor segítséget kértem önéletrajz írásnál.

2018. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a szaktudás megfelelő egy személy munkakörét nagyon gyorsan és hatékonyan át tudja venni egy másik."


Nem tudom mit jelent nálad a nagyon gyorsan, de nálunk kell kb fél év mire hasznot is termel valaki. És akkor még épp csak hasznot termel talán, bonyolultabb dolgokba nem tud segíteni.

20-30 éves kódokban kell turkálni, sok fejlesztő nyúlt már bele, az üzleti logika megértése sem mindig triviális.

Nem vagyunk pótolhatatlanok, ne érts félre. Csak nem két nap mire használható egy új ember. És nem a programozás tudás miatt, az a legkevesebb.

2018. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#1 Minden SSCre/BSCre jellemző az első bekezdésed.


Pénzügy és Payroll területen dolgozom multinál, arról tudok nyilatkozni. Gondolom ITs vagy de pontosan ugyan ez megy az összes területen az összes pozícióban az összes multinál.


Hogy mekkora emelést kapnak az emberek az nem Magyarországon döntik el, hanem nagyon messze, jó esetben még Európában. Aki erre rábólint még sosem hallott ilyen béremelkedésről mint ami nálunk megy. Nem forintban hanem százalékban gondolkodnak, 10% emelést náluk az kap aki a vizen jár.


Két éve volt egy pénzügyesünk aki új processeket vezetett be, havi 10 ezret (USD) spórolva a cégnek. BR 300-at kapott, majd kért még 30at. Mivel a rendszer maximum 5% os emelést enged EMEA manager nélkül okézni ez a 10%os eljutott hozzá. Eszkaláció mindenfelé, heti 3 call az üggyel kapcsolatban. Nem akarták megérteni hogy 30 ezer HUF az céges szinten játék pénz, így a felét kapta. 5 nap múlva felmondott, 60 nap múlva pedig már másnak spórolta meg a BR 400 ezres bérének a sokszorosát.


Azt viszont befogja a tudatuk hogy eddig az emberek 300 ezerért jöttek, de mostmár 400 lesz az.


Amíg Business fel nem fogja, hogy annyian léptek már le, hogy az itt maradtak annyit kérnek amennyit nem szégyellnek addig ez így marad.

2018. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!