Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vidéki vagyok, akkor már...

Ha vidéki vagyok, akkor már esélyem sincs az állásra a fővárosban?

Figyelt kérdés

Pesten szeretnék elhelyezkedni, de csak úgy, a semmire, hogy nincs helyem, nem szeretnék felköltözni Pestre. Úgy gondolom, ha felvennének valahová, akkor repülnék, de csak úgy a semmire, hogy majd csak találok valamit, s ott tengődjek addig, míg nem találok állást, úgy nem szeretnék felköltözni a fővárosba. (Nem látom értelmét) Tudom, hogy sokan jelentkeznek egy-egy állásra, de elképzelhető, hogy azért nem hívnak be valahová állás interjúra, mert vidéki vagyok, s nem lakom még fönt a fővárosban? A helyben lakás sokat számít? Nagyobb esélyem lenne?


egy vidéki tanárnő


2010. jún. 27. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak teljesen mindegy, hogy hol laksz. LEgyél ott, amikor dolgoznod kell, az utazást meg old meg magad.
2010. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig én is így gondoltam, hogy nem szabad, hogy érdekelje, hogy a Margit - híd alatt lakom, vagy a szomszédos utcában, csak reggel munkakezdés előtt legyek ott kipihenten, tettre készen, s végezzem el, amit el kell.

Akkor ugyanolyan esélyekkel pályázom, mint egy fővárosi?

A nagynéném Pesten lakik, lehet, hogy ha az ő lakcímét írnám az önéletrajzomba, mint ideiglenes lakcím, akkor jobb lenne?

2010. jún. 28. 06:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem számít!

Én már 9 éve ingázom Pécs és Budapest között. Volt már, hogy rákérdeztek hogy hol is lakok, mert látják az önéletrajzomban a pécsi lakhelyet. Én válaszoltam, hogy az állandó lakcímem Pécs, de meg tudom oldani a Bp-i tartózkodást. Emiatt soha nem éreztem úgy, hogy bármilyen hátrány ért volna.

Sőt, furcsa módon úgy vettem észre, hogy Bp-en az ismerőseim nagy része nem is budapesti.

Úgyhogy jelentkezéseket, önéletrajzokat be kell adni és várni!

Arra viszont készülj fel, hogy lehet olyan, hogy egyik nap délután felhívnak, hogy másnap reggel 8-ra legyél ott interjún. Az nem érdekli őket, hogy az neked mondjuk minimum 3-4 óra utazás és több, mint 10000Ft költség. "Old meg és kész!"

2010. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ezzel jár, volt már ilyen, hogy pénteken szóltak, hétfőn szeretettel várnak. Mondjuk gondolom, hogy azért hívtak fél12-re, hogy odaérjek.

Persze fáradt voltam és lehet, hogy emiatt, mert nem voltam kellően érdeklődő, ezért nem kaptam meg az állást.

Tudom, hogy költséggel jár, de ha az ember nem fektet bele semmit, ne várja, hogy sikerülni fog bármi is.

Nem mondom, hogy nem sajnálom az a 8ezer Ft-ot, ami az útiköltség volt, de ha meg összejön, akkor az a 8000 semmi ahhoz képest, hogy van normális állásod, nem görcsölsz a holnapon.

Ezt vállalni kell és én meg is teszem, csak úgy nem szeretnék felköltözni Pestre, hogy majd ott keresgélek, s közben pedig felélem az eddigi tartalékaimat.

2010. jún. 28. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!