Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nyitottak a különféle...

Mennyire nyitottak a különféle cégek egy hónap fizetetlen szabadságra?

Figyelt kérdés

Az ember ha nem idősebb és nincs még gyereke van egy évben kb. 22 nap fizetett szabadsága, ez éppen egy hónap, de az darabokban fogy el, különböző időpontokban szükség van rá. Azonban az ember ezzel nem teheti meg, hogy akár csak egy hónapra is egyhuzamban elmenjen valahova, vagy akár két hónapra. Itt nem nyaralásról van szó, csak például másik országban élő rokonnal egy kicsit több időt szeretne eltölteni, vagy csak szüksége van az embernek egy hosszabb idejű kikapcsolódásra a kerékvágásból, esetleg valami egyéb fontos elfoglaltság akad.


Akármilyen indokból is, ha én arra vágynék, hogy most egy hónapot ki szeretnék venni egyben, természetesen úgy vállalva, hogy ez fizetetlen marad, akkor milyen esélyeim vannak ennek megvalósítására? Bár nagyon különböző cégek vannak, de kíváncsi lennék, hogy a kisebb cégek hogyan reagálnak erre, vagy a nagy multik adnak-e ilyenre lehetőséget. Természetesen utána visszamennék dolgozni, és talán jobban is teljesítenék egy olyan feltöltődés után.



2018. dec. 1. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahova 1 hónapig nem kellesz, oda egyáltalán nem kellesz.
2018. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagy létszámú mérnök-csapatoknál, ahol az egyik simán átvállalja a másik munkáját az irodában, ott szerintem kivitelezhető. Hiszen akkor is ez történik, amikor valaki két hétre megy el nyaralni. Ez most inkább 1+ hónap lenne.
2018. dec. 1. 16:30
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról, hogy akik már nagycsaládosak három gyerekkel, simán kivesznek 3 hetet egyhuzamban.
2018. dec. 1. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem kevés olyan munkahely és munkakör van, ahol ezt tolerálják.
2018. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Mi Kanadában élünk, itt elég kevés a fizetett szabadság, de könnyebben adnak fizetés nélkülit. A férjem már kétszer volt 1-1 hónapot Magyarországon, annyit kérnek, hogy elérhető legyen telefonon ha valami probléma van, illetve néha gépközelben. Munkakörtől függ, illetve attól, hogy mennyire lehet belefolyni a munkába távolról. Magyarországon is van programozó ismerősünk, aki nyáron 1 hónapot Olaszországban szokott tölteni, de azért nem 100%-ban munkamentesen. De mondjuk Jucika, aki egy 2 fős boltban dolgozik, az nem teheti ezt meg. ha viszont van 8-10 alkalmazott, akkor meg lehet oldani.
2018. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha van ilyen melóhely, akkor privátban írjátok meg a HR e-mail címét! Kösz!!!!
2018. dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk nem jellemző, tőlünk nyugatabbra egyre inkább. Persze pozíciótól is függ. Aki fontos a cégnek, nehezen pótolható, elismerik a munkáját, azt inkább elengedik, mint aki helyett bármikor találnak új embert. Tudják, hogy ha jól érzi magát a munkahelyen (mert pl. elengedik 1-2 évente regenerálódni 1 hónapra), akkor amikor visszatér jobban, kipihenten, hatékonyabban dolgozik és szívesebben marad a cégnél, mintsem váltson egy másikhoz akár magasabb fizetésért.

Röviden: ha elég fontos valaki a cégnek vagy egy olyan cég, amelyiknek fontos, hogy a munkavállaló szeressen ott dolgozni, akkor elengedik.

2018. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Volt munkahelyemen simán voltam minden évben 3-4 hetes szabikon a fizetettbúgy hogy csak részben tudtak helyettesíteni
2018. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Én biztos nem mernék ilyet kérni, pedig nem ma kezdtem a cégnél, és én se vagyok ott a legutolsó lóf.szjóska.

Max. akkor, ha valami okból börtönbe kéne vonulnom egy hónapra. Na, akkor megkockáztatnám :P

2018. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha te udvarozol-sepregetsz, akkor jó előre szólsz, és megoldják. Ha netán asztalod van, akkor azért többekkel kellene jó előre egyeztetned úgy, hogy te is nyugodt legyél. Kivéve persze, ha pont van ott őrizgetve olyan kvázi tétlenkedő, aki korábban a te munkádat végezte, és nagyjából megbízol benne. Akkor ezért egyheti munkádat benyeli a hónap alatt, az is valami, majd te megmondod, hogy arányban áll-e a rád jutó költség megspórolásával vagy a te jövedelemkieséseddel.
2018. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!