A tegeződés egy állásinterjún pozitív, vagy negatív dolog?
Teljesen atlagos dolog, kis ceg, kozep vallalkozas, multi, lenyegtelen. Az elmult evekben ~60-70 allasinterjun voltam, minden fajta cegnel, szerintem egy kezemen meg tudom szamolni, hogy hany helyen nem ajanlottak fel a tegezodest. En ugy gondolom, hogy a megjelenes/talalkozas mivoltja nem kellene, hogy befolyasolja az udvariassag hatarait. Gondolok itt arra, hogy csak olyannak illik tegezodest felajanlani, aki egyertelmuen jo par evvel fiatalabb nalunk ranezesre. (egy interjuztato tisztaban van az eletkorral amugy, hiszen a kezeben a CV). Ennek ellenere, ugy hogy en sem vagyok oreg (26) kifejezetten zavar, ha egy 20-as eveiben jaro, barmilyen pozicioban elhelyezkedo illeto tegez az elso kezfogas utan. Viszont, ha egy 50-es, 60-as eveiben jaro, karizmatikus, jo kiallasu, magas pozicioban allo ember kerdezi meg, azt elfogadom.
N szeretem, ha egybol a legjobb kollega vagy haverkent kezelnek, bonusz hogy introvertalt vagyok, eleve elutasitom az ilyen jellegu magatartast. Tovabba nemi kovetkeztetesre ad okot a cegen beluli munkamorallal kapcsolatban. Legutobbi munkahelyemrol valo felmondasom okai kozott szerepel a komolytalan, gyermeteg, abszolut de nem munkahelyhez melto kozeg. Ez meg is latszott a ceg tevekenysegenek mennyisegen, minosegen egyarant, ami tovabbi felmondasi okokat szult.
Nem attól lesz komolyság és fegyelem, hogy magázódunk és úgy bánunk egymással mint a gépekkel.
Ráadásul általában országon belül kisebb cégek vannak, vagy nagyobb cégekben is csoportok, lesz 10-20 ember akivel évekre össze leszel kötve, akkor nem mindegy, hogy képesek vagytok beszélgetni vagy sem. Nem csak bájcsevegés miatt, hanem alapból jó az, ha tudtuk kommunikálni.
Illetve a karrier építés egyik fontos momentuma a kapcsolatépítés is, ahhoz pedig kellenek a "baráti lötyögések".
Sosem dolgoznék olyan cégnél, ahol nem alap az első perctől a tegeződés. Egy 30k főt foglalkoztató vállalatnál dolgozom, egy CEO-t is keresztnéven szólítja mindenki és ez így normális. Semmivel nem érdemel nálam több tiszteletet ő, egyszerűen más beosztásban dolgozik.
A fegyelem nem kell, hogy ilyen poroszos baromság legyen, sokszorosan bizonyított tény, hogy az kimondottan rosszat tesz a produktivitásnak, mert csomó energiát vesz el a külsőségek fenntartása.
Ahogy utolsó írja. Amint él a munkaviszony, és mindketten eldöntöttétek, hogy elkezditek a közös munkát, mehet a tegeződés. Addig engem kifejezetten zavar, lényegtelen hány éves a velem szemben ülő leendő kolléga vagy kolléganő.
Aki valóban komoly karriert akar, nem akad fenn azon, hogy valakit tegez illetve őt valaki tegezi, vagy sem. Észre sem veszed egy normális, valóban komoly közegben hogy magázódtok. Ez kb. ugyan az mint az idegen nyelv. Ha figyelned kell a magázódésra, és ez benned feszütséget kelt, illetve csökkenti a teljesítményed, akkor vagy túl fiatal vagy, vagy túl nagy a megfelelési kényszer. Engem kifejezetten motivál, mikor pl. ügyfélhez megyünk, és egy multi vállalat közép vagy felső vezetőjével le tudok folytatni egy magas színvonalú szakmai beszélgetést, és ehhez nagyban hozzájárul a kölcsönös tisztelet. Nem a haverommal beszélgetek, hanem azzal az emberrel akitől a fizetésemet kapom a kollégáimmal együtt.
Nekem az eddigi magázódós munkahelyeimen valahogy sosem fizették ki a túlórát (pénzügy).
Általában ilyen kisujj eltartós hangolatok voltak. Ezzel kompenzálták teljesítményük hiányát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!