Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben a tetves országban...

Ebben a tetves országban lehet egyáltalán jól keresni?

Figyelt kérdés

Én egy senki vagyok, ezt bevallom derekasan. Egy egyedülálló anyuka, aki nem szeretné ha a gyereke a semmibe nőjön fel egy ilyen reménytelen országban, ahol ha nincs több százezres fizetésed, nem viszed semmire több 10 ledolgozott év után sem.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy itthon melyik az a meló, ami jól fizet és nőknek (is) szól? Egyáltalán van ilyen? Vagy szedjem a sátorfám és menjek ki külföldre ismerőshöz, jó baráthoz? Ahol természetesen tök idegen lennék, nem beszélek más nyelven, mint magyarul, mert ez adatott meg nekem. Talán anyukámat is vinném, Ő ellenne a kicsivel, amíg én gürizek érte. Talán nem is maradnék kint végleg, szívesebben maradnék itthon, de ilyen fizetések mellett egy 1 szobás lakásra se futja majd, nem hogy egy házra.

Egyáltalán mennyi pénz kell ahhoz, hogy kimenjek, és éljünk is, amíg nincs munkám..

Köszönöm ha segítesz, egy reményvesztett Anya.



2018. nov. 11. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
jaj drágám felcsináltattad magad huszonévesen a két éve meglevő paliddal, az meg lelépett, és most sz a r minden, hm? amúgy igen, hadd mondjam el hogy lehet jól keresni. persze ahhoz diploma kéne, vagy szakma, vagy akár annyi hogy megtanulsz egy retkes másik nyelvet, nem pedig "csak magyarul tudok mer' az 'adatott meg' nekem", hanem fogom magam és tanulok egy angolt, ami alap hogy beszéli az ember, vagy németet, ami szintén hasznos nyelv. amúgy meg igen, több értelme van külföldre menni, persze ahhoz minimum makogni kéne a nyelvet, szóval te felejtsd el, mert még sz a r t pucolni SE vesznek fel ha annyit se tudsz a nyelven hogy hello, xy vagyok. szóval neked annyit javaslok hogy maradj anyádnál, kezdj el tanulni, valahogy úgy érzem még bőven benne vagy a korban (20on egynéhány mi?) amiben még alapból tanulni KELLETT VOLNA, és akkor majd TALÁN nem fogsz nélkülözni és a kölködnek se lesz fos élete, csak mert az anyja h ü l y e volt. ps, nem akarod hogy a kölköd a semmibe nőjön fel?? és erre nem bírtál gondolni, amikor egy senkiként, ahogy még te is belátod, felcsináltattad magadat?? esküszöm egyesek új szintre viszik a szánalmas fogalmát.
2018. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Politikus -talán,de lehet, hogy ez se tutkó.


Vagy pl akár műsorvezető, vagy ilyen riporter-cucc; -talán.

2018. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hogy jössz Te ehhez? Eltudok makogni angolul, képzeld el, de nem beszélem "profi" szinten. Ki mondta, hogy anyámmal élek? És hol olvastad az életkoromat? Meg mi bajod van azzal, hogy a GYEREKEMNEK (nem a kölkömnek) jobb életet szeretnék? Amúgy van 2 szakmám is. De nem diplomáztam, ez olyan nagy tragédia? Ismerősöm Írországban mindenféle nyelvtudás nélkül több éve kint van és dolgozik, vígan élnek ketten a párjával, 8 általánossal.

Szóval nem hinném, hogy én a két szakmával és némi angol nyelv makogással a nulláról indulnék.

Amúgy meg neked ilyen stílussak inkább ne legyen kölköd, de gyermeked meg végképp, mert ugyanolyan alpári lesz, mint Te, abból meg akad már bőven.

2018. nov. 11. 23:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként meg a gyermekem apja nem elhagyott, hanem elhunyt. És közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz.

Szóval ne ítélj, ha nem tudsz a dolgokról semmit.

2018. nov. 11. 23:51
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Két kritériumnak kell megfelelni:

1. Legyél gázszerelő

2. Legyél Orbán Viktor barátja


A rossz hír, hogy ez már foglalt.

2018. nov. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező nagyon rossz helyre jöttél azt hiszem (mármint GYK). Itt csak kiégett, frusztrált, irigy emberek mondják meg jól a másiknak, mit hogyan kell csinálni, mindenkit jól megaláznak, mint ahogy láthatod is.


A kérdésedre válaszolva, lehet ebben az országban is jól keresni, de ez csak keveseknek adatik meg. Van egy nagyon szűk réteg, akik úri módon, már már felfoghatatlan gazdagságban élnek, van egy kicsivel nagyobb létszámú "középosztály", többnyire olyanok akik egy hiányszakmában jók, vagy szimplán szerencséjük volt, esetleg jó kapcsolati hálót építettek ki, a többség viszont hozzád hasonlóan szinte reménytelen életkilátásokkal rendelkezik.

Én azt javaslom ha van külföldön élő ismerősöd/ismerőseid, akkor menj ki hozzájuk, és próbálj meg valami egyszerűbb munkákat elvállalni. Esetleg fogj össze barátokkal és közösen menjetek ki, így a bérleti díj több felé oszlik el. Aztán ha sikerült normálisan félretenni, akkor különköltözöl, esetleg hazajössz.


Egyébként mi a két szakmád? Mert lehet, hogy itthon is el tudnál vele normálisan helyezkedni, maximum országon belül kellene máshova menned.

2018. nov. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőséget látnék a helyedben:

1. Kitanulsz valami olyat, ami megy. Körmözés, fodrászkodás, masszírozás, kozmetikus, stb. Ebből esténként, hétvégén tudsz egy kis plusz pénzt szerezni. Amint az ügyfélköröd megkívánja, már csinálhatod főállásban is. Ezekből azért meg lehet élni, ha jó helyen tudod nyújtani a szolgáltatást jó minőségben.

2. Kimész külföldre, keresel valami melót, lakhatást. Ha ez mind már biztos (kb. fél év mire bejáratódik a dolog), akkor vinném ki a gyereket és esetleg a mamát. Biztosan jobban keresnél az itthoni bérekhez viszonyítva, helyihez viszont nem valószínű, hogy kiemelkedően.

2018. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!