Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen ELIT helyekre jelentkez...

Milyen ELIT helyekre jelentkezhet egy pályakezdő közgazdász?

Figyelt kérdés

2018. okt. 21. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kinek mi az elit. Ha egyáltalán elit munkahelyre gondolsz akkor a legtöbb nagynevű multi és bankok mind alkalmaznak pályakezdőket, de még gyakornokokat is.

Tehát a válasz tulajdonképpen az, hogy az összesre, csak ehhez rendelkezni kell megfelelő kompetenciákkal. Értem ezalatt a nyelvtudást és a suli melletti tapasztalatszerzést. Ez mondjuk önmagában jelentősebb technikai skillek nélkül elég arra, hogy megcsípjen az ember egy állást a GE-nél mondjuk, ami mindenképp ott van a legelitebb munkahelyek között közgazdászok számára.

2018. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

pályakezdőként? McDonaldsba krumplit sütni, a közgázdiplomáddal max. ott kapsz állást


"Ehhez képest elég sok egyetemi évfolyamtársam kapott állást "elit" cégeknél pályakezdőként."


igen igen, én meg hallottam valakiről aki látott valakit aki olvasott valakiről aki ismert valakit aki meggazdagodott az MLM-ből...


"Igazad van. A pályakezdőknek esélyük sincs. Bizonyára tévesek voltak az eddigi munkaerőpiaci-tapasztalataim."


egyszerűen csak hazudsz...


"Ha egyáltalán elit munkahelyre gondolsz akkor a legtöbb nagynevű multi és bankok mind alkalmaznak pályakezdőket, de még gyakornokokat is."


persze, aztán amint érkezik egy tapasztaltabb vagy alacsonyabb bérigényű valaki arra a helyre, ki is vágják a pályakezdőt, mint a macskát egészségügyi sétára

2019. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"pályakezdőként? McDonaldsba krumplit sütni, a közgázdiplomáddal max. ott kapsz állást"


Akkor hogy lehetséges, hogy ha elkezdem pályakezdő Corvinusosok Linkedin profilját böngészni rengeteg szakembert látok, aki - legtöbb esetben gyakornokoskodás után - Big4, McKinsey, Morgan, GE és a legjobb bankok csapatát erősíti rögtön egyetem után? Hogyan lehetséges, hogy hivatalos statisztikák szerint a hallgatók túlnyomó többsége rögtön diplomás munkakörben dolgozik, magasan átlag magyar fizetés feletti pénzért? Meg tudnál kérlek világosítani ez hogyan lehetséges?


"persze, aztán amint érkezik egy tapasztaltabb vagy alacsonyabb bérigényű valaki arra a helyre, ki is vágják a pályakezdőt, mint a macskát egészségügyi sétára"


Ha jártál volna életedben multinál tisztában lennél vele, hogy egyrészt gyakornokok esetében nincs szó bérigényről, tehát ez nem is opció. Másrészt akkor azt is tapasztalhattad volna, hogy miután egy alkalmazottat felvesz a cég akkor már hiába jön valaki később aláígérni, lőtéri kutyát nem fogja érdekelni. Ha van egy más pozíció oda jöhet, de meglévő munkaerőt nem cserélünk le ilyen indokokkal. Azt meg nem is értem hogy jönnek ide a tapasztaltabbak? Egy tapasztalt kolléga hülye lenne pályakezdő pozícióra váltani. Nagyon butus vagy még a vállalati szférával kapcsolatban.:)

2019. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A Corvinusost persze helyettesítsd bátran bármelyik normális egyetem nevével, csak a példa kedvéért írtam, a hangsúly nem ezen van természetesen.
2019. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Akkor hogy lehetséges, hogy ha elkezdem pályakezdő Corvinusosok Linkedin profilját böngészni rengeteg szakembert látok, aki - legtöbb esetben gyakornokoskodás után - Big4, McKinsey, Morgan, GE és a legjobb bankok csapatát erősíti rögtön egyetem után?"


szerinted minden egyes végzősnek kivétel nélkül jut hely ezeknél az elit munkahelyeknél?

nem mondtam hogy soha egyet se vesznek fel, viszont hogy kivétel nélkül bárkit, az egyszerűen nem igaz


"Hogyan lehetséges, hogy hivatalos statisztikák szerint a hallgatók túlnyomó többsége rögtön diplomás munkakörben dolgozik, magasan átlag magyar fizetés feletti pénzért?"


a felvi.hu statisztikája szerint a végzősöknek durván a negyede az, aki rögtön diplomás munkakörben dolgozik, és még ők se magasan átlag magyar fizetés feletti pénzért

kivéve persze ha kimegy külföldre, de az mindenkinek megy, külföldön nem téma sok pénzt keresni


"Ha jártál volna életedben multinál tisztában lennél vele, hogy egyrészt gyakornokok esetében nincs szó bérigényről, tehát ez nem is opció. Másrészt akkor azt is tapasztalhattad volna, hogy miután egy alkalmazottat felvesz a cég akkor már hiába jön valaki később aláígérni, lőtéri kutyát nem fogja érdekelni."


ennek az ellenkezőjét tapasztaltam már többször is

sőt, tőlem függetlenül rengeteg más ember is tapasztalta

ez itt Abszurdisztán, ne feledd: ami szögletes, gurítjuk, ami gömbölyű, cipeljük


"Nagyon butus vagy még a vállalati szférával kapcsolatban."


sajnos épp ellenkezőleg, eleget láttam (amúgy borsodi vagyok)

2019. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"szerinted minden egyes végzősnek kivétel nélkül jut hely ezeknél az elit munkahelyeknél?


nem mondtam hogy soha egyet se vesznek fel, viszont hogy kivétel nélkül bárkit, az egyszerűen nem igaz"


Idézlek: "pályakezdőként? McDonaldsba krumplit sütni, a közgázdiplomáddal max. ott kapsz állást"

Itt azt állítottad még, mintha közgazdász diplomával nem lehetne elhelyezkedni, én ezt az ordas marhaságot szerettem volna kijavítani. Természetesen nem jut mindenkinek elit munkahely, de még munkahely se. Soha nem állítottam, hogy kivétel nélkül bárkit felvennének.


"a felvi.hu statisztikája szerint a végzősöknek durván a negyede az, aki rögtön diplomás munkakörben dolgozik, és még ők se magasan átlag magyar fizetés feletti pénzért"


Még a felvi statisztikák szerint is legalább 60% körül dolgoznak rögtön diplomás pozícióban a végzett hallgatók. "Jobb" szakok esetében meg jóval magasabb ráták szerepelnek. Az átlagfizuval valóban kicsit túloztam, ha az egész sokaságot nézzük. Viszont vannak olyan közgazdász szakok, amikkel simán az átlag bruttó felett van az átlag is jóval. Plusz ne feledjük mekkora a szórás a diplomagyárak miatt. A Corvinusos átlag bruttó kezdő például stabilan 400 környékén mozog, és az elhelyezkedési ráták is sokkal jobbak természetesen.


Egyébként nem tudom Borsodban mit tapasztaltál, kisebb cégeknél nyilván el lehet képzelni ilyen eseteket, amiket írtál, és nyilván ezen a területen önmagában is rendkívül nehéz a kérdés. De én a szóban forgó elit helyekről és multikról beszélek, hiszen a kérdés témája is ez volt. Ha Borsodot vizsgáljuk akkor már nyilván nem túl fényes a helyzet lehetőségek terén sajnos.

2019. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

jó, akkor pontosítok: a szakmájában nem tud elhelyezkedni

ahogy magad is írod: egész egyszerűen nincs ennyi munkahely, és hála a Vicctornak, egyre kevesebb is van


Budapesten, meg a jobb helyeken valóban akad munkahely, még azt se tartom teljesen kizárnak, hogy létesül is egy-kettő - viszont minden végzősnek semmiképpen sem jut, idehaza úgy értem


annak idején hiány volt ezekből a szakmákból, jogász és közgazdász kellett mindenhova, az egyetemek ontották magukból a végzősöket

az első pár százezernek valóban jutott is munkahely, utána viszont a maradéknak már nem...és hiába nem sztárszakma már egyik se, még mindig rengeteg a végzős

ez egy lufi volt, ami idővel ki is durrant

most a mérnök-informatikus lufit fújjuk - a piacról 17 ezer informatikus hiányzik, korábban ez a szám 80 ezer volt, tehát tisztán látni, hogy előbb vagy utóbb ez a lufi is kilukkan, és akkor a mostani sztárszakmások lesznek nagy bajban

2019. aug. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"jó, akkor pontosítok: a szakmájában nem tud elhelyezkedni"


Mármint min pontosítasz? Ennyiből nem igazán derül ki, mire mondod. Nyilván van olyan, aki nem tud elhelyezkedni a szakmájában, de a nagy többség ettől még el fog tudni.


"Budapesten, meg a jobb helyeken valóban akad munkahely, még azt se tartom teljesen kizárnak, hogy létesül is egy-kettő - viszont minden végzősnek semmiképpen sem jut, idehaza úgy értem"


Az a baj szerintem, hogy te magad se tudod mit szeretnél mondani. Az 1-2 munkahely és a mindenkinek jut között elég nagy a gap... Budapesten rengeteg közgazdász munkahely van, mind pályakezdőknek, mind tapasztalt szakembereknek, de még gyakornoki lehetőségekkel is tele van minden multi karrieroldala. Mindenkinek nyilván nem jut hely, ezt felesleges sulykolni, mert nem állít ilyet senki.


Azzal is tisztában van mindenki, hogy túlképzés van közgazdászokból, csak nem szerencsés mondjuk ilyet állítani, hogy a maradéknak nem jut hely, hiszen nyilvánvalóan továbbra is a többség talál magának megfelelő állást a túlképzés ellenére is.

2019. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Aligha talál magának a szakmájában állást minden végzős jogász meg közgazdász, ha közel sincs annyi...ráadásul az is teljesen igaz, hogy a cégek nagyon nem szeretnek pályakezdőket fölvenni.

Itt a Gyakorin is olvasni hetente, hogy nem talál XYZ munkát, mert hiába volt 1 évig gyakornok, közlik vele, hogy zöldfülűek nem kellenek, bocsika, és hogy mi a fenét csináljon, mert már két éve nem kap normális állást.

(nyilván "normális" állás alatt diplomás állást értek, nem közmunkát meg Mekis krumplisütögetést)

2019. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2019. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!