Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » CV elküldése mellett előnyt...

CV elküldése mellett előnyt jelent a motivációs levél, ha nem tüntetik fel hogy az is kell?

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ártani nem árt, ha nem sablon.
2018. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges, én még sosem írtam, a CV legyen jó, akkor nem kell más.

Mi is keresünk kollégát most, de egyetlen pályázó sem adott be motivációs levet, részletes CV-ket annál inkább.

2018. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Felesleges.

Épp tegnap néztem át egy rakat önéletrajzot, volt, aki küldött motivációs levelet is, volt, aki nem. Nem számít semmit sem.

2018. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból eléggé félrefordítás ez a "motivációs" levél. Sokkal jobban visszaadja a lényegét az angol "Cover letter" azaz kísérő levél.


Kísérő levél lehet maga az e-mail is, amiben elküldöd.

Nem kell benne ódákat zengeni, csak egy pár sort írni, ki vagy, miért jelentkezel, mik a jövőbeni céljaid. Én úgy voltam vele, ha elolvassák elolvassák, ha nem akkor nem. Veszíteni biztos nem veszítek vele.


Persze nem mindegy hova jelentkezik az ember, milyen munkakörbe.

2018. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!