Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Postán maradandó csomagnál a...

Postán maradandó csomagnál a posta értesít ha megérkezett a postára a csomagom?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy emberkétől Blu-Ray filmeket. Ma küldte a képet a feladásról hogy feladta. Megadta neki az e-mail címemet is, de azt mondat hogy nekem kell a postára bemennem és érdeklődnöm a csomagról.


Ez tényleg így lenne? Illetve hány nap mire odaér kb a csomag? Pénteken mehetek érdeklődni vajon?



#film #blu-ray #posta #Nap #rendelés #csomag #Postán maradandó csomag #blu-ray filmek
2018. okt. 3. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Én néha kapok értesítést, néha nem. Szerintem pénteken rákérdezhetsz a postán, ha nem kapsz semmilyen értesítőt.
2018. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Elméletben kapsz egy emailt hogy megérkezett a csomag.

Anno évekkel ezelőtt rákérdeztem erre. Nálunk kis falusi postánál adnak értesítőt, de nem kötelező

2018. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ellentmondásos válaszokat kaptál, nem véletlenül.

Ugyanis nem mindegy, hogy az a postán maradó "csomag" az valóban csomag-e a szó postai értelmében, vagy csak hétköznapi nyelven emlegetett "csomag", ami valójában lehet ajánlott levél is.

Ha levélként volt feladva postán maradóként, akkor arról semmiféle értesítést nem kapsz. Ha viszont például üzleti csomagként lett feladva, akkor emailben és SMS-ben is értesítenek.

Néhány bluray esetében én a levélre tippelnék, mert úgy jön ki olcsóbban. A postaköltségből ki lehet következtetni amúgy. Ha 1000 Ft alatt volt, akkor levélként ment, és semmiféle értesítés nem lesz. Ha 1500 körül, vagy annál többet fizettél, akkor csomagként adta fel, és lesz értesítés.

Bemenni pénteknél korábban nem érdemes.

2018. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Miért nem a címedre kérted? Nem kerülne többe.
2018. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
870 FT volt postán maradóként. Állitólag a vastagsága miatt, nem lehetett feladni úgy ajánlott levélként hogy házhoz hozza a posta. Postán maradó volt a legolcsóbb.
2018. okt. 3. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz, be kell menni érdeklődni.
2018. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. És ott mit mondjak? Hogy van e a nevemre levél, csomag?
2018. okt. 4. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, azt

de ne csomagot mondj, hanem ajánlott levelet

ugyanis sok postán ezeket máshol tartják

2018. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom hogy küldemény? :D
2018. okt. 4. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó, akkor csináld úgy. A választ megkaptad, a további kérdéseknek nincs értelme.
2018. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!