Ha valaki otthon tanul programozni, utána hova tovább?
Nagyon sokan javasolják, hogy az egyén akár kezdjen el otthon programozni tanulni.
Ok, ha könyvekből, tutiralból tanulgatunk, megvalósítunk önálló ötleteket is, esetleg ismerőstől segítséget kérünk...
Honnan tudjuk, mikor "állunk készen"?
Mit írjunk az önéletrajzunkba?
Nem indulunk hatalmas hátránnyal, még így is, hogy állítólag munkaerőhiány van? Hiszen mindenfelé pénzes gyorstalpalók, az idevágó egyetemi szakok, OKJ-k...
Hát első körben mindenképp egy kis portfóliót érdemes csinálni, és mondjuk GitHubra feltölteni.
A gyorstalpalókat, bootcampeket tulajdonképpen úgy veszi a szakma, mintha otthon tanulnál - mert a dolog nagy részében az ment.
Ha már csináltál pár projektet, komplexebbeket is, és van egy kis önbizalmad, nincs más hátra - menj el interjúzni.
El fogsz baltázni néhány interjút - de sokat fogsz belőle tanulni! És a 3., 4., 5. interjú már sokkal jobban fog menni. Plusz vannak oldalak, könyvek csakis arra specializálva, hogy milyen kérdések vannak az interjún.
Szerintem nem kell portfolio és github és komplex program.
El kell menni kezdő, junior pozícióra aztán majd fejlődsz munka közben.
És hát ami talán a legfontosabb, bár nem gondolnád elsőre: az úgynevezett soft skillek.
De hogyan menjek el?
Milyen programot kell tudni írni hozzá vagy hogy van ez?
Mindenképp az elsőnek van igaza, azzal tudod megmutatni a tudásod, hogy versenyképes projekteket mutatsz és azokkal kapcsolatban értelmes válaszokat tudsz adni:
Miért jó ez a projekt?
Mire használható?
Hogy lehetne továbbfejleszteni?
Mit tanultam belőle?
Ha ilyenből van 1-2 azzal már meg lehet tölteni egy oldalt munkatapasztalat nélkül is.
Igen, lehet űrrakétát is építeni gyakorlás képpen, de ha csak gyorsan pénzt akarsz keresni akkor a minimális tudásoddal menj el gyorsan dolgozni. Mindegy hova és mennyiért csak szakmába. Persze, fejlesztheted otthon magad akár olyan szintre is, hogy egyből nettó 500 ezerrel kezdj. Csak mi értelme addig várni? Szerintem inkább menj el nettó 150-200-ért egy total kezdő pozícióra. Aztán vagy emelnek ahogy nő a tudásod vagy céget váltasz.
Én konkrétan a legegyszerűbb sql utasításokat tudtam csak illetve legegyszerűbb moricka programokat suliban nyilván meg tudtam csinálni, szóval valami fogalmam volt a programozásról. De ha az itt leirt "tanácsokat" megfogadnám még mindig nem a szakmában dolgoznék.
Oké, tény, hogy bőven van még mit tanulnom és nem keresek milliókat. De átlag nettó 350e megvan plusz autó. Kb 2 éve kezdtem 200 nettóval és persze autó nélkül.
Másik céghez is felvettek volna, ott is csak alapvető programozási érzéket néztek és logikus gondolkodást.
Kérdező: jelentkezz kezdő pozíciókra. Mit veszíthetsz?! Ha nem sikerül még mindig folytathatod az itt javasolt űrrakéta építést.
Kérdező, azért nagyban függ hogy hol dolgozol.
Ha vidéken, akkor ahogy előttem írták, minimális tudással 200 ezer nettót össze lehet gereblyézni és jó megoldás lehet.
De Pesten azért elvárnak már egy bizonyos szintet még junioroknak is - egy barátom suli után 5 éves kihagyással kezdett el megint programozni, mert addig másfelé vitte a karrierje. Az első interjúi nem mentek fényesen, mert fogalma sem volt, mit várnak el a szakmában - de a többedik interjúra megtanulta.
Mindenképp végezz el valami tanfolyamot elsőre, akár online, minimális pénzbefektetéssel. Nem írtál a hátteredről, de első körben a Pythont tudnám ajánlani, amit viszonylag egyszerű elsajátítani és van rá kereslet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!