Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérdezik meg az új...

Miért kérdezik meg az új munkahelyen belépéskor, hogy házas vagy-e és van-e gyerekem?

Figyelt kérdés
Új munkahelyem van, multi, többszáz alkalmazottal (csak azért írom, hogy nem egy 8 fős kisvállalkozás, ahol semmi nem törvényes - vagy bármi hasonló). Belépéskor ki kellett tölteni egy adatlapot, taj szám, adóazonosító, bankszámlaszám, a szokásos dolgok. Majd meg kellett adni a családi állapotomat és a gyerekeim nevét, születési dátumát, taj számát. Erre miért van a cégnek szüksége? Egyáltalán van közük hozzá? Se házas nem vagyok, se gyerekem nincs, szóval nem érint, nem arról van szó, hogy interjún meg se említettem, és most derül ki, csak nem értem és érdekel. Max az adókedvezmény jut eszembe, viszont ahhoz meg külön ki kell tölteni egy papírt, az adatokkal. Mit kezd ezekkel az infókkal a cég?
2018. szept. 7. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Az adókedvezmények miatt kell, nem értem mi ebben az olyan nagy probléma.
2018. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem probléma, csak nem értem. Az adókedvezményekhez pedig ennyi nem elég, ahhoz nyilatkoznom kell, hogy a cég úgy bérszámfejtsen, mennyi gyerek után, egyben/megosztva kérem - vagy épp nem kérem, mert a másik szülő veszi igénybe, netán majd csak az adóbevallásban kérem vissza.
2018. szept. 7. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pótszabi.
2018. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az adókedvezményhez külön papír kell, mindkét szülő aláírásával. Szerintem ez inkább a gyerekek után járó szabadsághoz kell.
2018. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez eszembe se jutott, köszi. És a családi állapotom?
2018. szept. 7. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Egyedülállókkal kapcsolatban más szabályok vannak.


Ha házas vagy, akkor nem minősülsz egyedülállónak, és akkor tudják, hogy vonatkozik Rád valami, vagy sem a Munka törvénykönyvéből. :)

2018. szept. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!