Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A PhD-nek mennyire "feltétele"...

A PhD-nek mennyire "feltétele" a korábbi TDK tevékenység?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak, akik TDK-znak egy területen, esetleg még OTDK helyezést is érnek el, majd az MSc diploma után abban vagy hasonló témában folytatják tanulmányaikat doktori iskolában. De pl orvosok között sokan már 10-15 év praktizálás után szerzik meg a PhD-t, tehát felvételiznek Doktori Iskolába. Akkor pedig már nem hiszem, hogy az esetleges egyetemi TDK-munka bármit is számítana évtizedek távlatából, vagy ha valamit számít is, nem annyit, mintha a TDK és diploma után rögtön jelentkezett volna Doktori Iskolába.

2018. júl. 30. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire,a phd-hez szakmai cikkeket kell kötelező mennyiségben (és minőségben) publikálni szaklapokban.
2018. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocs, akkor nem fogalmaztam elég világosan. Nem a PhD képzés menetére voltam kíváncsi, tudom, hogy ott szakcikkeket kell publikálni stb, hanem a PhD képzésre való bekerülésről beszéltem. Hogy egyáltalán valaki elkezdhesse a PhD képzést. Nyilván, ha rögtön egyetem után kezdi el valaki, a FELVÉTELIN előnyt jelent a TDK, hiszen már van tudományos munkája, de pl egy 15 éve dolgozó orvos nem kutatott, hanem betegeket gyógyított, mégis sikeres felvételit tesznek közülük sokan.
2018. júl. 30. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

Ha SOTE PhD-re mennél ott Iskolától függően elég magas a ponthatár.


Félig az ottani szereplésedtől függ, félig meg TDK, cikkek, konf. poszterek, előadások, szabadalom stb.


Nekem pl nem volt TDK-m, mégis felvettek. Igaz azért voltak már tudományos eredményeim MScről.


Viszont 7-10 felvételiző a 18-20-ból kb max full ponttal jött, szóval ha 10 Nature cikket írsz akkor se leszel jobb náluk :D


Nem kell túlparázni, de tudományos munka mindenképp kell. Nem feltétlenül a papír számít.

Viszont ha van már kutatócsoportod, esetleg több esélyed van. Ha jó vagy akkor simán.

2018. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A TDK nem feltétel, de előny lehet a doktori felvételinél.


Ennél sokkal fontosabb a tudományos publikációk megléte. Ha valakinek nemzetközi folyóiratokban közölt kutatási eredményei vannak (lehetőleg impact factoros, Web of Science-ben vagy Scopusban referált, lehetőleg Open Access), akkor a sikeres doktori felvételi szinte biztosra vehető.


Ha azonban nincs tudományos publikáció akkor a TDK az egyetlen amivel igazolható a kutatási előélet.

2018. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

SOTE PhD-n a TDK többet ért mint egy társszerzős Nature cikk ért volna.


Szóval fontos azért. Egyszerűen frissen végzetteknél teljesen esélytelen még a társszerzős cikk is majdhogynem. Ahhoz is több év meló kell...


Tehát marad a TDK, OTDK nyertes hely.

2018. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n a TDK nem sokat számít, azt mondják, hogy ha tényleg olyan jó TDK, akkor tessék publikálni az eredményt referált-lektorált nemzetközi folyóiratban.
2018. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
SZOTE-n tanulok, és majd a későbbiekben szeretnék PhD-zni a SOTE-n. Biológusok, vegyészek (más egyetemről, més szakról) is kerülnek be a SOTE doktori iskolájába, szóval nem hiszem, hogy ha ugyanazt a szakot másik egyetemen végzem el, kizáró ok lenne.
2018. aug. 1. 13:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Most tényleg pont a SOTE-ra gondoltam, de amúgy nem tudom, miért gondoljátok, hogy csak azon az orvosi egyetemen lehet PhD-zni....
2018. aug. 1. 13:51
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdésem arra vonatkozott -mivel ezt hallgatóként még nem tudom-, hogy egy orvos, aki nem TDK-zott, és még nem PhD-zett, milyen tudományos munkát, publikációt tud felmutatni? Ezeken kívül milyen platformon tud kutatni, publikálni egy kórházi vagy egyetemi klinikai orvos? (Legyen az SOTE, SZOTE, POTE, DOTE Klinika vagy bármelyik kórház)
2018. aug. 1. 14:32
 10/10 anonim ***** válasza:

X időt eltöltesz egy laborban a PI alatt, aztán benyomnak úgy is.

Vagy pedig orvosi továbbképzés, konferenciák, valami újdonság.


Túlaggódod.

2018. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!